Choroby, Psychologia: Kobieta realna czy wirtualna? - test męskich preferencji
25-02-2010 08:35
Choroby, Psychologia: Powszechne jest przekonanie, że przynajmniej na początku znajomości, mężczyźni oceniają panie przede wszystkim po wyglądzie. Naukowcy zaś dowodzą, że z takim samym traktowaniem spotykają się żeńskie awatary, które reprezentują nas w komputerowych grach czy na forach internetowych.

Z powodu wielkiej popularności gier video, forów internetowych i filmów fantastycznych, ludzie coraz więcej czasu spędzają w wirtualnym świecie, pokazując się innym, jako sztucznie generowane postaci - awatary. Ostatnio naukowcy sprawdzali, jak takie wytwory komputera są traktowane przez ludzi, którzy mają przed sobą dylemat moralny.

Karl MacDorman z Indiana University w Indianapolis (USA) zgromadził 682 ochotników (studentów medycyny) i zorganizował eksperyment. Studenci wchodzili w rolę lekarza i "przyjmowali" pacjentkę: żeńskiego awatara o imieniu Kelly Gordon. Przedstawiano ją na cztery różne sposoby. W najbardziej "realnej" wizualizacji użyto obrazu prawdziwej kobiety, nałożonego na wirtualne tło. Z kolei w bardziej "fikcyjnym" przypadku, testujący mieli do czynienia ze zwyczajną grafiką komputerową, przedstawiającą kobietę na wirtualnym tle. Kolejne modyfikacje awatara polegały na zmianie sposobu jego ruchu - raz był on spokojny, innym razem - gwałtowny i nienaturalny.

"Pacjentka" miała do lekarza prośbę. Zaklinała, aby podczas najbliższej wizyty jej męża nie wspominać mu, że zaraziła się odmianą opryszczki, przenoszoną drogą płciową. Studentów postawiono więc przed dylematem: zawieść zaufanie pacjentki czy może jednak dotrzymać lekarskiej tajemnicy.

Studentki reagowały na Gordon z większym współczuciem. Jej prośbę uszanowała ponad połowa badanych pań (52 proc.). Podobnie postąpiło 45 proc. mężczyzn.

Reakcje kobiet nie różniły się zbytnio, niezależnie od wyglądu wirtualnej pacjentki. Zmiany wyglądu Gordon wyraźnie odbijały się za to w reakcjach mężczyzn. Bardziej ludzkie wersje awatara zyskiwały u nich o wiele więcej współczucia (- respektowali ich prośbę) niż czysto wirtualne. Potwierdza to silny wpływ warstwy wizualnej na zachowanie mężczyzn w obliczu konieczności podjęcia decyzji.


 

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |