Choroby, Skóra: Trzymanie laptopa na kolanach
13-10-2010 08:24
Choroby, Skóra: Trzymanie laptopa na kolanach jest nie zdrowe. Dowiedz się do czego prowadzi.


Syndrom od lat obserwowano u osób stykających się z wysokimi temperaturami, na przykład pracujących przy piecach. Dziś pojawia się u właścicieli laptopów i innych urządzeń, które się nagrzewają. Dziś medycyna potwierdza, że trzymanie komputera na kolanach to fatalny pomysł. Może nawet prowadzić do raka.

Medyczne czasopismo "Pediatrics" opublikowało artykuł dotyczący nowoczesnej odmiany syndromu przegrzanej skóry. Szwajcarscy naukowcy opisują przypadek 12-latka, na którego lewym udzie pojawiło się przebarwienie z gąbczastą fakturą. Okazało się, że właśnie z lewej strony nagrzewał się laptop chłopaka, który spędzał dużo czasu, trzymając urządzenie na kolanach.

Schorzenie nazywane przez lekarzy erythema ab igne (rumień spowodowany ogniem) wynika z dłuższego przegrzewania skóry. Jak tłumaczy doktor Jeffrey Benabio: - Syndrom przegrzanej skóry to czerwono-brązowa wysypka o gąbczastej fakturze, spowodowana długotrwałym przegrzewaniem skóry w znacznym stopniu, ale bez jej poparzenia. Charakterystyczny kształt rumienia przypomina siatkę. Przyczyna schorzenia są utrudnienia krążenia w danym miejscu.

Zdaniem szwajcarskich lekarzy zmiany mogą prowadzić do trwałego przebarwienia skóry, a nawet do raka.


Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.