Wybierz temat chorobyWybierz temat choroby

Wybierz temat choroby
Choroby, Kosci: Wapń
06-06-2011 08:42
Choroby, Kosci: Przez wiele lat sądzono, że wapń chroni wzmacnia kości. Jak jest na prawdę?

Większe spożycie wapnia wcale nie chroni przed chorobami kości. Naukowcy szwedzcy przez 19 lat analizowali wyniki ponad 60 tysięcy kobiet.

Badanie dowiodło, że u kobiet, które w młodości spożywały więcej produktów bogatych w wapń, ryzyko złamań i osteoporozy jest niemal takie samo, jak w przypadku kobiet, które spożywały umiarkowaną dawkę wapnia, czyli około 700 miligramów dziennie.

(M. Mikołajska)

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7565
filmów425
blogów182
postów50040
komentarzy4178
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18722
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu4
zalogowani0
online (ostatnie 24h)1
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w różnych rozmiarach dziecięce materace , wykonane z materiałów przeciwodleżynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte są z wysokogatunkowej bawełny. |