Zdrowie i uroda, choroby oczu, kosmetyka, tusze, łamliwe rzęsy: Rzęsy - dla zdrowia i urody
10-07-2013 09:56
Zdrowie i uroda, choroby oczu, kosmetyka, tusze, łamliwe rzęsy: Rzęsy - dla zdrowia i urody. Proste, długie rzęsy to marzenie każdej pani. Podkreślają urodę, nadając oczom uwodzicielskiego wyrazu. Są one jednak nie tylko ważne dla wizerunku. Stanowią podstawowy element chroniący oko przed szkodliwymi czynnikami.

Co sprawia, że rzęsy są zdrowe?

Rzęsy są naturalną barierą chroniącą oko przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dzięki odruchowym mrugnięciom są w stanie w ułamku sekundy zareagować i ochronić gałkę oczną. Dbanie o zdrowie rzęs bezpośrednio przekłada się na zdrowie oka.

5 Składników zdrowia rzęs:  1. Hialuronian sodu – właściwości nawilżające

  2. Alantoina (z korzenia żywokostu) – właściwości regenerujące i wzmacniające

  3. Biotyna i kompozycja aminokwasów – zwiększa odporność na czynniki zewnętrzne

  4. Pantenol – uzupełnienie struktury rzęs i zwiększenie ich elastyczności

  5. Wyciąg z pestek dyni (cynk, żelazo, kompleks wit. B, kwasy tłuszczowe) – poprawa objętości rzęs.Przyczyny niezdrowych rzęs

Najczęstszą przyczyną łamliwości i przerzedzania się rzęs, na którą uwagę zwracają eksperci, jest reakcja alergiczna na różnego rodzaju kosmetyki do makijażu albo na soczewki kontaktowe. Na pogorszenie się stanu zdrowia rzęs ma także wpływ np. stosowanie niektórych leków czy niedoczynność tarczycy. Nie bez znaczenia jest także narażenie rzęs na toksyny środowiskowe, uboga dieta, czasem także zabiegi chirurgii oka. W skrajnych przypadkach mogą one prowadzić nie tylko do przerzedzania się, ale nawet do utraty rzęs. Z wiekiem rzęsy i brwi ulegają osłabieniu. Jak podkreśla kosmetolog Marta Boryka – Rzęsy stają się kruche i łamliwe, co w konsekwencji może doprowadzić do ich trwałego przerzedzenia. Z przyczyn wewnętrznych należy wspomnieć złą dietę, ubogą w witaminy i minerały, narażenie na działanie wolnych rodników (palenie papierosów, szkodliwe warunki pracy, zanieczyszczenie środowiska).

Zdrowa kosmetyka

Najprostszym krokiem w zachowaniu zdrowych rzęs jest przede wszystkim wyjątkowa dbałość o czystość powiek. To one pozwalają rzęsom swobodnie rosnąć w ich trzymiesięcznym cyklu życia. Warto także zwrócić uwagę na tusze do rzęs. Te, które dają się łatwiej usunąć są łagodniejsze dla rzęs. Eksperci podkreślają także negatywny wpływ spania bez wcześniejszego demakijażu. Rzęsy narażone są wtedy na większą łamliwość i uszkodzenia. Istotną rolę w pielęgnacji odgrywają odpowiednie kosmetyki. – Rzęsy są cienkie i kruche, dlatego wymagają szczególnego odżywienia i regeneracji. Najlepsze do tego są produkty zawierające aminokwasy, witaminy, oligoelementy oraz wyciągi roślinne. Przy mocnym osłabieniu czy zauważalnym przerzedzeniu rzęs, najskuteczniejsze są preparaty aplikowane tuż przy linii rzęs, tak aby docierały do mieszka włosowego – komentuje Marta Boryka.

Rzęsy w dobrej formie

- Chłód, wiatr, częste wahania temperatur – wychodzenie z ciepłych pomieszczeń na mróz i na odwrót – mają niekorzystny wpływ zarówno na skórę, jak i paznokcie oraz włosy, w tym także brwi i rzęsy – dodaje Marta Boryka. Po wyjątkowo długiej zimie rzęsy wymagają nawilżenia. Substancją wspomagającą może być hialuronian sodu, używany w popularnych odżywkach do rzęs jak np. neuLash. Często zawierają one także kompleksy aminokwasów, alantoninę i biotynę dzięki której rzęsy są bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych.

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4200
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18871
nowych dzisiaj1
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)2
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |