Alergia utrudnia Ci życie?

Alergicy niestety dobrze wiedzą jak tudna jest rekreacja i aktywność przy ich dolegliwościach... ale pojawiło się rozwiązanie.


Marzy Ci się weekend na łonie natury, gdzieś na łące czy w lesie? Albo aktywny wypoczynek na wsi wśród zwierząt? Zamiast tego spędzasz słoneczne weekendy zamknięty w domu, bo po wyjściu na zewnątrz zaczynasz kichać i łzawić a z nosa cieknie jak z kranu? Pewnie dopadła Cię alergia…

Alergicy już wiedzą, kiedy z organizmem zaczyna się dziać coś niedobrego, zwykle objawy są podobne: obfity, wodnisty wysięk z nosa, kichanie, łzawienie i pieczenie spojówek oczu. Gorzej, jeśli nigdy nie cierpiałeś na alergię i nagle z początkiem wiosny zaczynasz chorować. Najpierw podejrzenia padają na przeziębienie, jednak gdy po tygodniu objawy nie mijają i katar jest nadal wodnisty to może oznaczać, że cierpisz na sezonową alergię. Najczęściej uczulają rośliny wiatropylne zwłaszcza trawy, chwasty i drzewa produkując ogromne ilości pyłków, które są bardzo lekkie i mogą być przenoszone na duże odległości. Już od lutego zaczynają kwitnąć olchy, w marcu wierzby i topole.

W kwietniu uaktywnia się brzoza, dąb – czyli  najbardziej popularne w Polsce drzewa, które spotykamy na co dzień w drodze do pracy czy szkoły. Ich aktywność pyłkowa kończy się z początkiem czerwca, ale wtedy również alergik nie może odetchnąć z ulgą, gdyż od połowy maja do końca lipca intensywnie kwitną trawy – w Polsce oblicza się około 200 gatunków traw, tak więc alergik nie ma szans unikania styczności z pyłkiem. W lipcu zaczyna się okres pylenia chwastów, w tym najbardziej popularnych jak: bylica, szczaw czy pokrzywa. Intensywny okres pyleń kończy się tak naprawdę na dobre z końcem października, ale także wtedy alergik nie jest do końca wolny od alergenów. Często u chorych w przebiegu alergii na pyłki, dochodzi do dolegliwości ze strony skóry. Charakterystyczna jest pokrzywka – porcelanowo-biały płaski „bąbel”, który pojawia się nie wiadomo skąd i dlaczego., przy czym swędzi i piecze. Najczęściej lokalizuje się na skórze kończyn, czasem tułowia. 

Alergia jest dolegliwością bardzo rozpowszechnioną, mówi się wręcz o chorobie cywilizacyjnej krajów wysoko rozwiniętych. Jej objawy po raz pierwszy mogą wystąpić w każdym wieku nawet u kilkumiesięcznych dzieci, chociaż najczęściej choroba ujawnia się między 10 a 20 rokiem życia. Rzadko pojawia się po raz pierwszy po 40 roku życia. U każdego choroba przebiega inaczej a nasilenie jej objawów w sezonie pylenia ma ścisły związek z aktualnym stężeniem uczulającego pyłku w powietrzu. Trudno uniknąć kontaktu z powietrzem, w którym unoszą się alergeny. Nie pomoże też ukrywanie się w domu, gdyż nie wpłynie to dobrze na naszą psychikę. Do tego ucierpią na tym nasi najbliżsi, którzy oczekują wspólnego wyjścia na spacer czy wyjazdu za miasto. W okresie inwazji uczulających nas pyłków najlepszym momentem na spacer są ciepłe deszczowe dni, które spłukują unoszące się w powietrzu pyłki. W czasie deszczu alergicy czują się znacznie lepiej, dlatego kalosze, parasol i w drogę…

Poza tym z alergią trzeba nauczyć się żyć a pod ręką mieć zawsze lek, który pomoże nam przetrwać najtrudniejsze chwile.  Rekomendujemy sięgnięcie po leki dostępne bez recepty – jednym z nich jest Claritine® SPE, lek wskazany w łagodzeniu objawów alergii takich jak: podrażniona błona śluzowa nosa i łzawiące oczy oraz przy występującej pokrzywce. Claritine SPE łagodzi wymienione objawy zwiększając komfort. Sposób dawkowania leku (wystarczy jedna tabletka, raz na dobę) powoduje, że możemy go zażyć bez problemu w każdych okolicznościach i zamiast przejmować się cieknącym nosem skupić się na tym co sprawia nam przyjemność.

Alergia utrud...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
07-06-2013 13:22
Ja już miałem dosyć alergii i wykonałem sobie na jesieni testy na alergie, a potem zaraz odczulanie. Zrobiłem sobie to metodą biorezonansu. W moim przypadku metoda sprawdziła się. Polecam poczytać: http://biorezonans-warszawa.com
Warszawa
08-07-2012 20:51
Ja polecam odczulanie metodą SIT (systemowa terapia informacyjna) , i polega na przekazaniu informacji elektromagnetycznej. ciężko to zrozumieć ale to działa także ja miałem problem podczas pylenia, szczególnie uciążliwy był katar. postanowiłem zrobić testy naq co jestem uczulony a następnie zostałem odczulony już następnego dnia katar zaczął się zmniejszać, badałem się w firmie alergikus, polecam tutaj podaje strone gdzie dokładnmie opisana jest cała metoda www.alergikus.pl
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |