Czasopismo Gorzka Czekolada

Najpierw powstał pomysł a on zaowocował powstaniem nowego czasopisma skierowanego do chorych na cukrzycę i ich bliskich.


W odróżnieniu od dotychczas ukazujących się pism, „Gorzka Czekolada” nie traktuje choroby jedynie w aspekcie medycznym – pokazuje jak żyć z cukrzycą, jak ją oswajać i niezależnie od niej realizować swoje pasje i marzenia. Pismo podejmuje także wiele tematów nie związanych z chorobą, interesujących dla każdego czytelnika takich jak kultura, moda, design czy kuchnia. „Gorzka Czekolada” jest dostępna w prenumeracie oraz w poradniach diabetologicznych i oddziałach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków na terenie całego kraju.

Czekolada kojarzy się z jedną z tych rzeczy, których diabetykowi nie wolno. Ale w rzeczywistości chory nie musi sobie jej zupełnie odmawiać, może zjeść kawałek czekolady gorzkiej i mieć z tego dużo przyjemności.
I to jest właśnie przesłanie naszego pisma - mówi Monika Witecka-Blanch, redaktor naczelna magazynu.

 „Gorzka Czekolada” jest skierowana głównie do młodych diabetyków, którzy chcą żyć pełnią życia jak ich rówieśnicy, a z drugiej strony – czują ograniczenia, jakie narzuca im cukrzyca. Ideą magazynu jest przekonanie ich, że nie muszą się całkowicie podporządkowywać chorobie. Przeciwnie – mogą nauczyć się z nią żyć i niezależnie od niej realizować swoje zainteresowania, ambicje zawodowe i plany życiowe.

Informacje na temat życia z cukrzycą przekazywane młodym ludziom w formie ciekawie redagowanego magazynu mogą być znacznie skuteczniejszą formą niż standardowe materiały edukacyjne. Dlatego takie inicjatywy jak „Gorzka Czekolada” są bardzo potrzebne – mówi psycholog Agnieszka Rembierz-Knoll.

W pierwszym numerze swoją historię opowiada muzyk Jacek Sadowski, który choruje na cukrzycę od dziecka - po latach buntu i ukrywania choroby zdecydował się na ”cukrzycowy comming out”. Drugą bohaterką jest Katarzyna Portnicka, młoda mama, która zachorowała na cukrzycę w ciąży – teraz jednak z powodzeniem łączy opiekę nad dzieckiem z prowadzeniem własnej firmy. Ich przykłady mają zachęcać innych chorych do wychodzenia z cienia, zaakceptowania choroby i przejęcia sterów w życiu. Każdy diabetyk może opowiedzieć swoją historię na łamach „Gorzkiej Czekolady”, przesyłając ją na adres gorzka.cz@musqo.pl.

Ważnym celem pisma jest również edukowanie najbliższego otoczenia diabetyków – pokazywanie jak ważna jest także ich wiedza na temat cukrzycy oraz wsparcie chorych. Świadomi zagrożeń bliscy chorego mogą czasem uratować mu życie.

Artykuły w „Gorzkiej Czekoladzie” komentowane są przez specjalistów m.in. diabetologów, internistów,  psychologów, dietetyków, którzy wyjaśniają zagadnienia związane z cukrzycą. W każdym numerze znajdują się także nowinki medyczne oraz popularnonaukowy artykuł autorstwa znanych dziennikarzy - w bieżącym numerze o odkryciu insuliny pisze Olga Woźniak.

”Gorzka czekolada” nie jest jednak typowym magazynem medycznym. Pismo ma charakter lifestylowy
i publikowane w nim autorskie wywiady ze znanymi osobami -  w pierwszym numerze rozmowa z Pascalem Brodnickim i Joanną Krupą, porady żywieniowe czy zdrowe przepisy kulinarne zainteresują każdego. Pismo promuje zdrowy styl życia, zdrową żywność, pokazuje trendy w modzie, designie, ciekawe akcje i miejsca.
„Gorzką Czekoladę” wyróżnia atrakcyjna szata graficzna i własne sesje zdjęciowe. Magazyn jest kwartalnikiem i ukazuje się w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Każdy diabetyk może otrzymać pismo bezpłatnie pisząc na adres gorzka.cz@musqo.pl.

„Gorzka Czekolada” jest wydawana przez agencję wydawniczą Musqo pod patronatem firmy Sanofi-Aventis. To pierwszy element działań edukacyjnych Sanofi-Aventis skierowanych do pacjentów pod nazwą „Cukrzyca – razem zrobimy więcej”.
 
Informacje o Sanofi-Aventis

Sanofi Aventis jest globalnym dostawcą usług zdrowotnych, zaangażowanym w odkrywanie, produkcję
i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma Sanofi Aventis jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY).
Do Grupy Sanofi-Aventis należy m.in. spółka Sanofi Pasteur, będąca największym na świecie producentem szczepionek oraz Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2010r. do Grupy Sanofi-Aventis dołączyła firma Nepentes S.A., uznany w branży polski producent leków oraz dermokosmetyków. Grupa Sanofi-Aventis w Polsce zatrudnia ponad 1300 osób, w tym 190 we własnym zakładzie produkcyjnym w Rzeszowie. Według danych IMS, Grupa Sanofi-Aventis zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Sanofi-Aventis jest członkiem Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Izby Gospodarczej Farmacja Polska, a także członkiem PASMI – Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty.

Najpierw pows...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18866
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |