Czy i dlaczego warto leczyć łysienie typu męskiego? (aspekty psychologiczne)

Łysienie androgenowe jest najczęstszym typem łysienia u osób dorosłych. Choroba pojawia się u osób młodych, gdy w organizmie jest dostateczna ilość testosteronu, która może być przekształcona w dyhydrotestosteron.


Jak wspomnieliśmy poprzednio, w wieku 20-30 lat z powodu łysienia cierpi około 30% mężczyzn. Pojawia się więc pytanie: czy schorzenie to jest drobną dolegliwością dermatologiczną czy też stanowi poważny problem zdrowotny.

Przy porównaniu łysienia z innymi tzw. poważnymi chorobami jak astma, padaczka, atopowe zapalenie skóry okazało się, że te choroby upośledzają w sposób znaczny cielesną sprawność pacjentów. Jeżeli jednak zwrócimy uwagę na stronę psychologiczną procesu chorobowego, to ku zdziwieniu badaczy łysienie typu męskiego wysuwa się na jedno z pierwszych miejsc.
W dobie propagowania przez środki masowego przekazu wizerunku „człowieka sukcesu”, który jest doskonale zbudowany, sprawny fizycznie, dobrze ubrany i obdarzony „bujną fryzurą” nie dziwią wyniki badań naukowych, które wskazują na znaczne upośledzenie jakości życia osób łysiejących.

Dane te są potwierdzone badaniami naukowymi wskazującymi na niższy wskaźnik oceny przez środowisko i samooceny mężczyzn łysiejących. Również wskaźnik zatrudnienia jest niższy w tej grupie ludzi, szczególnie w zawodach wymagających tzw. „dobrego wyglądu”. Na brak samoakceptacji wskazują próby ukrywania nawet bardzo rozległej łysiny przy pomocy tzw. „pożyczek”

Próby te oczywiście są nieskuteczne i skazane na niepowodzenie, podobnie jak stosowanie rozmaitych domowych sposobów i leków o niesprawdzonym działaniu leczniczym.

Czy warto wobec tego leczyć łysienie typu męskiego i czego możemy po tym leczeniu oczekiwać? Spróbuję Państwu odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Co jest najważniejsze dla pacjenta?

Skuteczność leczenia !
Jakich rezultatów należy oczekiwać od leczenia finasterydem? (wyniki 5-letnich badań kontrolowanych):

- Zahamowanie utraty włosów u 9 na 10 leczonych pacjentów
- Po 5 latach leczenia, u 5 na 10 pacjentów gęstość włosów nadal wzrasta

Kiedy można spodziewać się korzystnych efektów leczenia?

- Po 3-6 miesiącach zmniejszenie liczby codziennie traconych włosów
- Po 6-12 miesiącach widoczne zwiększenie gęstości włosów
- Po 12-24 miesiącach dalsze zwiększanie gęstości włosów
- Następnie, pełna stabilizacja wzrostu włosów

Kto może przyjmować finasteryd w dawce 1mg w celu zapobiegnięcia łysinie?


- Wszyscy mężczyźni z łysieniem androgenowym!
- Nie ma ograniczeń wiekowych!
- Nie ma ograniczeń wynikających z koloru włosów!

W jaki sposób finasteryd 1mg chroni mieszek włosowy?

- Istnieje „dobry“ testosteron, który stymuluje przyrost masy mięśniowej, zapewnia prawidłową budowę kości, stymuluje męskie cechy charakteru, zapewnia potencję.
- Istnieje „zły“ DHT, produkt przemiany testosteronu. DHT jest odpowiedzialny za łojotok, odgrywa rolę w patogenezie trądziku, powoduje łysienie i przerost gruczołu krokowego.
- Finasteryd zapobiega tworzeniu się „złego“ DHT i pozostaje bez wpływu na „dobry“ testosteron.

Czy finasteryd powoduje zaburzenia sfery seksualnej?

- Mniej niż 2% mężczyzn przyjmujących 1mg finasterydu dziennie skarży się na subiektywne odczucie obniżenia libido lub potencji.
- Te objawy uboczne są całkowicie odwracalne po przerwaniu leczenia
- Niektórzy mężczyźni kontynuowali leczenie mimo subiektywnie odczuwanych objawów niepożądanych, które ustępowały w trakcie leczenia
- Ponad 98% mężczyzn przyjmujących finasteryd 1mg nie obserwuje żadnych działań niepożądanych
- Finasteryd nie wpływa na płodność mężczyzn

Jak długo trzeba przyjmować finasteryd?


- Tak długo, jak długo chcesz się cieszyć swoimi włosami!
- Możliwe leczenie przerywane

Co się stanie, gdy przerwę leczenie?

- Po około 4 miesiącach przerwy poziom DHT wzrasta
- Mieszki włosowe nie są chronione przez finasteryd i mogą ulegać miniaturyzacji
- Łysienie postępuje

Obiektywne dane, które Państwu przytoczyłem świadczą o tym, że łysienie typu męskiego warto i można skutecznie leczyć, a rezultaty leczenia w sposób bardzo korzystny wpływają na jakość życia i samopoczucie pacjentów.


Źródło: www.stpolysieniu.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

xxsw
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Warszawa
13-03-2014 14:18
Warto przy tym zaznaczyć, że finasteryd jest nieskuteczny i niewskazany u kobiet! http://www.wypadaniewlosow.net.pl/lysienie-meskie-androgenne.php
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4201
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18884
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości nowoczesne baseny i akcesoria w niskich cenach. | W leczeniu najważniejsza jest odporność na koronawirusa zwłaszcza u dziadków. | Internetowy duży Sklep Internetowy z ziołami oferuje naturalne produkty. | Wysokiej jakości nowoczesne soczewki kolorowe już w sprzedaży. | Amerykański i Japoński sprzęt stomatologiczny kupujemy w cenie z wysyłką. |