Czerwony nos, grudki i krostki, zaczerwieniona skóra przy każdej zmianie temperatury?


Być może cierpisz na trądzik różowaty, częsty problem dermatologiczny. Artykuł opisuje objawy, leczenie i zabiegi pomagające pozbyć się trądziku różowatego.

Jeżeli nasza skóra jest skłonna do rozszerzonych naczyniek, wymaga ona bardzo troskliwej pielęgnacji. Słońce, wysoka temperatura powietrza wiatr sprzyjają rozwojowi trądzika różowatego.

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest to przewlekła choroba skóry i naczyń krwionośnych twarzy, rzadziej pojawia się w okolicach oczu. Chorują na nią najczęściej kobiety w wieku od 30- 35 lat, niekiedy też znacznie młodsze. Przyczyny powstawania tej choroby są zazwyczaj nieznane, ale mogą jej sprzyjać zaburzenia hormonalne lub choroby przewodu pokarmowego.

Rumień na twarzy

Jeżeli twarz ma skłonności do czerwienienia się a następuje to pod wpływem takich czynników jak: wysoka i niska temperatura, stres, alkohol, ostre potrawy, niektóre kosmetyki, leki, czynniki atmosferyczne (wiatr, słońce) to jest to charakterystyczny objaw trądzika różowatego. Bardzo często do powstawania trądzika przyczyniają się zmiany temperatury. Szczególnie upał sprzyja rozwojowi trądzika różowatego. Sprzyja rozwojowi tej choroby również przebywanie w suchym powietrzu, przy silnym, sztucznym świetle co powoduje przesuszenie się skóry. Nie poprawia tego stanu używanie kremów z różnymi konserwantami, które dodatkowo podrażniają skórę. Nie jest także zdrowe, korzystanie z solarium przez osoby o jasnej karnacji. Może to spowodować uszkodzenie naczyniek i szybki rozwój trądziku.

Grudki , krosty

Napady rumienia mogą na trwale zagościć na twarzy. Rozszerzone naczynia krwionośne umiejscawiają się najwidoczniej w takich miejscach jak policzki, nos, czoło. Skóra często piecze i swędzi. Taki ma przebieg rumieniowo- naczyniowa postać trądzika. Choroba może mieć również postać grudkowo- krostkową. Przypomina trądzik pospolity ale nie ma przy tym zaskórników. Wystąpienie zmian skórnych może być poprzedzone chorobą oczu. Oczy mogą reagować na trądzik nadmiernym łzawieniem, pieczeniem, nietolerowaniem światła, obrzękiem występującym na powiekach. Może nam się wydawać, że mamy zapalenie spojówek. Najcięższą postacią trądzika różowatego jest tak zwana rhinophyma. Występuje ona wyłącznie u mężczyzn. Atakuje skórę nosa. Nos staje się kalafiorowaty, czerwony i bolesny.

Pielęgnacja twarzy z trądzikiem różowatym.

Skórę z trądzikiem należy chronić przed słońcem, stosować kremy ochronne, z dużymi filtrami, najlepiej powyżej 25 SPF. Trzeba unikać sauny, różnic temperatury, wiatru, alkoholu, pikantnych potraw. Po myciu twarzy nie należy ją wycierać ręcznikiem, tylko osuszać. Do zmywania i pielęgnacji takiej skóry należy używać kosmetyków przeznaczonych dla cery łagodnej i wrażliwej. Można też skorzystać z zabiegów u kosmetyczki. Takim zabiegiem jest np. jonoforeza, która przyczynia się do usprawnienia odpływu limfy oraz w zasadniczy sposób zmniejsza obrzęki. Można również stosować na twarz żelowe maseczki zawierające witaminę C oraz K. Wystarczy to tylko w początkowej fazie pojawienia się trądziku.

Leczenie u dermatologa

Jeżeli na twarzy pojawią się zmiany w postaci krostek i grudek trzeba zwrócić się o pomoc do lekarza dermatologa. Należy zlikwidować stan zapalny skóry. Najczęściej stosuje się wtedy dłuższe leczenie antybiotykami. Do stosowania zewnętrznego stosuje się na twarz kremy, maści, żele z metronidazolem. Nawilżamy i odżywiamy taką skórę kremami kupionymi w aptece. Mężczyznom z kalafiorowatym nosem może pomóc laser. Osoby z trądzikiem cierpią bardzo często na migreny, potliwość, marznięcie stóp i dłoni. Mają także bardzo drażliwe jelito. Trzeba wtedy leczyć i te dolegliwości. Można zastosować uspokajającą kurację z ziół, która także przyczynia się do zdrowszego wyglądu skóry. Osoby z cerą trądzikową powinny pamiętać o odpowiednim trybie życia. Należy unikać wszelkich czynników drażniących a także stosować odpowiednią dietę. Pokarmy nie powinny być zbyt gorące, ani zbyt zimne. Leczenie tej choroby wspomagają witaminy z grupy B i witamina PP. Prawidłowe leczenie powoduje, że daje on o sobie znać o wiele rzadziej, mimo tego, że lubi powracać.






Źródło: www.doktor.pl
Zdjęcie: www.doktor.pl

trr
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |