Anorgazmia? Seksuolog radzi.

Problem o który chcę zapytać dotyczy wielu kobiet, również mnie, jednak ciężko jest uzyskać szersze informacje na ten temat. Przypuszczam, że cierpię na anorgazmię, ponieważ z żadnym z dotychczasowych partnerów nie udało mi się osiągnąć orgazmu. Bardzo mnie to martwi i mojego obecnego partnera również (jesteśmy razem pół roku). Mimo różnych prób i starań nie udaje mi/nam się... Bardzo zależy nam na naszym związku i chcielibyśmy uniknąć sytuacji, że problemy seksualne przełożą się na inne. Jedyny sposób, w jaki mogę osiągnąć orgazm, to poprzez zaciskanie ud i "pracę" mięśni. Kiedyś gdzieś przeczytałam, że to jeden z cięższych przypadków do wyleczenia. Czy to prawda? Na czym powinniśmy się skupić z partnerem? W jaki sposób można nad tym popracować? Niemal zrozpaczona


Przyczyną Twoich problemów w przeżywaniu orgazmu z partnerem, może być zespół zakodowanych reakcji seksualnych. Powstaje on na podłożu masturbacji uprawianej w okresie dojrzewania lub wczesnej młodości przez utrwalenie się często powtarzających się bodźców wyobrażeniowych i somatycznych. Skojarzenie się stanów podniecenia z tymi specyficznymi bodźcami stwarza swoisty kod seksualny, według którego przebiega cykl reakcji seksualnych u kobiety. U niektórych kobiet kod ten jest tak utrwalony, że reakcje seksualne mogą przebiegać prawidłowo tylko wówczas, gdy pewne bodźce seksualne działają w sposób zsynchronizowany z tym kodem. Każde odstępstwo od stereotypu reakcji seksualnych hamuje je lub zniekształca. Odtworzenie tych bodźców przez mężczyznę może być trudne lub niemożliwe. Wówczas kobieta mimo dużej pobudliwości nie osiąga zaspokojenia seksualnego w układzie partnerskim z mężczyzną (natomiast sama podczas masturbacji osiąga orgazm).

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych może uniemożliwić kobiecie odczuwanie orgazmu nawet wówczas, gdy jest ona rozbudzona seksualnie, jej partner jest doświadczony i w pełni sprawny, a także nie ma przeszkód zakłócających przebieg kontaktów seksualnych. Konsekwencją tego jest brak zaspokojenia seksualnego, powstawanie zniechęcenia do partnera, konflikty partnerskie, zaburzenia seksualne u kobiety. W Twoim przypadku jest to uwarunkowanie na wywoływanie orgazmu poprzez zaciskanie mięśni ud.

Musisz zgłosić się do seksuologa, celem poddania się terapii ukierunkowanej na zmianę powstałych uwarunkowań.

Dr Andrzej Depko


Źródło: www.zdrowie.onet.pl
Zdjęcia: www.we-dwoje.pl

anorgazmia
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |