Bolesna miesiączka - opis przypadku

W okresie menstruacji wiele kobiet odczuwa większe bądź mniejsze dolegliwości.


Proszę o pomoc! W momencie gdy dostaję miesiączki, robi mi się bardzo słabo. Dostaję silnej biegunki, czasem wymiotów, potem następują zimne poty i najgorsze - mrowienie całego ciała, drętwienie rąk, twarzy i języka. Jestem wtedy bardzo blada. Taki stan zwala mnie z nóg. Przy tym nasilają się nieprzerwane i silne bóle miesiączkowe. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Wszystko to mija po mniej więcej godzinie, a samo mrowienie ciała trwa jakieś 15 min. Taka sytuacja powtórzyła się już 3 razy w ciągu 1,5 roku. Może brakuje mi witamin, może to hormony? Dodam, że w zeszłym roku straciłam ciążę w 9 tyg. (brak echa serca płodu). Przeszłam zabieg łyżeczkowania. Moja lekarka całą tę sytuację tłumaczy stresem i twierdzi, że organizm domaga się ciąży. Trudno mi w to wierzyć - obecnie staramy się o dziecko. Bardzo proszę o poradę. ona1984

Bolesne miesiączkowanie, o którym piszesz, jest jedną z najczęstszych dolegliwości w praktyce lekarza ginekologa. Szacuje się obecnie, że problem ten dotyczy od 45 do 95 proc. kobiet w wieku reprodukcyjnym. Bolesne miesiączkowanie może mieć charakter pierwotny (objawy pojawiają się około 6-12 miesięcy po wystąpieniu pierwszej miesiączki, w chwili, gdy dojrzewająca kobieta zaczyna wytwarzać komórki jajowe) lub wtórny (bóle menstruacyjne pojawiają się jako nowy objaw, w sytuacji, gdy wcześniej nie występowały). W Twoim przypadku mamy do czynienia raczej ze sprawą wtórną niż pierwotną, dlatego warto pokusić się o dokładniejszą diagnostykę, by nie przeoczyć ewentualnej patologii.

Mogą to być zmiany w układzie moczowo-płciowym, endometrioza (występowanie błony śluzowej macicy poza obrębem jamy macicy), mięśniaki macicy, polipy endometrium, zapalenia narządów miednicy mniejszej czy infekcji przenoszonych drogą płciową. Słabość może też wynikać z niedokrwistości, co tłumaczyłoby również inne dolegliwości. Morfologia krwi rozwieje wszelkie wątpliwości.

Sposób leczenia powinien być indywidualny i dobierany do konkretnej pacjentki. W przypadku przyczyn organicznych (enodmetrioza, polipy, nieprawidłowe krwawienia z jamy macicy) konieczna jest dokładna konsultacja lekarska i włączenie specjalistycznego leczenia.

Jeśli nie znajdziemy przyczyny i wykluczymy zmiany patologiczne, leczenie opiera się na zwalczaniu objawów dolegliwości. W pierwszej kolejności można zastosować niesterydowe leki przeciwzapalne. Efektywne wydają się być również doustne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, które hamują owulację zmniejszając przy tym wyrzut estrogenów i w następstwie prostaglandyn – w Twojej sytuacji niewskazane ze względu na to, że starasz się o ciążę. Pomocne są również preparaty witaminowe, preparaty magnezu, wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz leki spazmolityczne, a także odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne oraz eliminacja czynników ryzyka (palenie tytoniu, alkohol, otyłość).

Mam nadzieję, że pomogłem w dotarciu do rozwiązania problemu bolesnych miesiączek, że wkrótce się od nich uwolnisz i zostaniesz szczęśliwą mamą. Powodzenia. 
  

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

Bolesna miesi...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50416
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18858
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |