Nadżerka i ciąża

Mam nadżerkę, ginekolog powiedział mi, że to utrudnia zajście w ciążę, jednak jestem w jej 2 miesiącu, z czego bardzo się cieszę. Czy fakt, że mam nadżerkę ma jakiś wpływ na ciążę lub dziecko? Czy ewentualnie można ją leczyć w okresie ciąży?

Nadżerka jest to zmiana na szyjce macicy, najczęściej związana z obecnością stanu zapalnego. Obecność nadżerki nie wpływa zasadniczo na przebieg ciąży o ile wynik badania cytologicznego jest prawidłowy i nie ma stanu zapalnego. Może jednak pojawiać się krwawienie, które z reguły nie jest duże. Trzeba więc przeprowadzić badania wyjaśniające te dwa problemy. Jednak skutecznie wyleczyć nadżerkę można będzie dopiero po porodzie.


 


 


Źródło: www.poradnikzdrowie.pl

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50416
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18858
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |