Nagła głuchota - przyczyny w życiu codziennym

Głośna muzyka, koncerty, hałasy - często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak łatwo i niespodziewanie możemy stracić słuch.

Nagła głuchota to zjawisko wcale nierzadkie, oznacza raptowny ubytek słuchu typu odbiorczego, obejmujący przynajmniej trzy częstotliwości i o natężeniu powyżej 30 dB. Najczęściej pojawia się między 30-tym a 50-tym rokiem życia. Przyczyny nagłej głuchoty mogą być różne.

Te najbardziej znane to: urazy mechaniczne i akustyczne, zaburzenia naczyniowe tętnicy słuchowej, uszkodzenia wirusowe, toksyczne, alergiczne, uszkodzenia wywołane przez drobnoustroje oraz guzy nerwu przedsionkowo-ślimakowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że przyczyna utraty słuchu może mieć tło psychogenne, a więc silne przeżycie lub stres.

Objawów głuchoty nie sposób nie zauważyć. Mogą jej towarzyszyć szumy, uczucie pełności w uchu oraz zawroty głowy. Upośledzenie słuchu może dotyczyć niskich, średnich lub wysokich częstotliwości lub wszystkich jednocześnie. Jeżeli przyczyną niedosłuchu jest stres, rokowania na wyleczenie są bardzo duże. W przypadku tła wirusowego szanse są mniejsze.

Jeśli dodatkowo występują zaburzenia czynności błędnika, czego wyrazem są zawroty głowy oraz współistnieją inne choroby, np. hyperlipidemia, czy niewydolność krą-żenia, prawdopodobieństwo wyleczenia jest jeszcze mniejsze. Szybkie rozpoczęcie leczenia w ciągu pierwszych siedmiu dni od momentu wystąpienia głuchoty, zwiększa nasze szanse na całkowity powrót słuchu.



Źródło: www.twojrynek.host.mm-team.com
Zdjęcie: www.images.google.pl

 
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |