Rzeżączka - tryper. Choroba kobiet i mężczyzn.

Rzeżączka określana jest również jako tryper. Jest chorobą przenoszona droga płciową znana już w starożytności. Jej zdiagnozowanie jest możliwe tylko dzięki badaniu bakteriologicznemu wydzieliny chorobowej.

Bakterie chorobotwórcze (dwoinki) rozwijają się u mężczyzny na błonie śluzowej cewki moczowej, a u kobiety na śluzówce cewki moczowej lub szyjki macicy. Zakażenia drogą pozapłciową spotykane są niekiedy u dziewczynek przed okresem pokwitania, ponieważ w tym wieku wrażliwa jest również na zarazki błona śluzowa przedsionka pochwy.

Rzeżączka u mężczyzn: okres wylęgania choroby (czyli od momentu zakażenia do pierwszych objawów): od 2 do 6 dni. Pierwsze objawy: pieczenie w cewce moczowej nasilające się przy oddawaniu moczu, wyciek ropny z cewki. W przypadku ustąpienia objawów bez leczenia oznacza to, że choroba przeszła w stan przewlekły, a chory jest nadal zakażony. Powikłania występujące w przypadku nie podejmowania leczenia: zacięcie cewki moczowej, zapalenia najądrza, niepłodność, zapalenie gruczołu krokowego (prostaty), gorączka.

Rzeżączka u kobiet: okres wylęgania choroby: od 7 do 14 dni. Objawy: ropna wydzielina z dróg rodnych, pieczenie przy oddawaniu moczu, często jednak u kobiety nie ma żadnych objawów lub wyżej wymienione są przez nią nie dostrzeżone, wtedy dowiaduje się ona że jest chora od partnera którego zaraziła. Powikłania występujące w przypadku nie leczenia choroby: zapalenie jajników i jajowodów, niepłodność, zapalenie gruczołu Bartholina (objawiające się obrzękiem i bolesnością wargi sromowej).

Leczenie rzeżączki musi przebiegać pod stałą kontrolą lekarza, ten zazwyczaj przepisuje w dużych dawkach penicylinę. Jeśli będziemy rygorystycznie przestrzegali zaleceń lekarza leczenie nie będzie trwało długo i będzie w pełni skuteczne. Natomiast w przypadku zlekceważenia choroby i wystąpieniu powikłań często konieczne jest nawet leczenie szpitalne.

Zakaźność rzeżączką występuje zarówno podczas objawów oraz w okresie wylęgania choroby, ze względów epidemiologicznych szczególnie niebezpieczne są osoby, u których choroba przebiega bez wyraźnych objawów, takie przypadki czysto stwierdza się u kobiet (nawet 80% zakażeń). Od chwili podejrzenia lub stwierdzenia choroby nie wolno utrzymywać stosunków płciowych aż do czasu, gdy otrzymamy wyraźną zgodę lekarza.

Źródło: www.cai.pl

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |