Na zatkany nos

Leczenie kataru nie jest łatwe i skupia się głównie na zmniejszaniu objawów ale to właśnie jest bardzo ważne.


Gdy zauważysz, że twoja pociecha pociąga noskiem i ma problemy z oddychaniem reaguj szybko. Pozornie niegroźna dolegliwość zwana katarem, może być przyczyną groźnych powikłań, gdyż zbierająca się w nosie wydzielina to pożywka dla bakterii. W czasie trwania nieżytu najważniejsze jest dokładne oczyszczanie noska.

Nieżyt nosa łączy się z nieprzyjemnym uczuciem obrzęku i przeszkadza w oddychaniu, co jest szczególnie trudne dla niemowląt i małych dzieci, które nie potrafią go same oczyścić.

Dodajmy, że noworodki i niemowlęta nie potrafią sprawnie oddychać przez usta i przez pierwsze miesiące życia oddychają wyłącznie przez nos. Nic więc dziwnego, że wraz z katarem jednocześnie pojawia się rozdrażnienie. Maluch nie może spać, jeść  i bawić się.  Za to często popłakuje i złości się. 
 
Najważniejszym zadaniem dla rodzica, którego dziecko ma zatkany nosek jest jego oczyszczenie i udrożnienie, tak aby malec móg swobodnie oddychać. Aby nie uszkodzić delikatnej błony śluzowej, jamę nosową trzeba pielęgnować bardzo      delikatnie. Równocześnie ważne jest, by zrobić to dokładnie. Wielu rodziców narzeka, że nie jest  to zadanie ani łatwe ani przyjemne, gdyż wierzgający, płaczący maluch skutecznie uniemożliwia czyszczenie noska. W takich przypadkach warto skorzystać    z nowoczesnych i efektywnych rozwiązań, jakie podsuwa nam medycyna. Bardzo praktycznym  i skutecznym produktem do  pielęgnacji i oczyszczania nosa jest naturalny produkt Afrin® PureSea Baby, który jest rozpylany w postaci  delikatnej mgiełki za pomocą wygodnego aplikatora, który odmierza odpowiednie dawki do stosowania. Dzięki temu rodzic nie musi się martwić, że zastosuje za mało lub za dużo płynu.
 
Afrin® PureSea Baby jest w 100% naturalny, nie zawiera konserwantów ani dodatków chemicznych i może być     używany tak często, jak to jest konieczne. Może być już stosowany u noworodków od drugiego tygodnia życia.   Działa w nosie jak „miotełka”, powodując rozmiękczenie i usunięcie  zaschniętej wydzieliny, umożliwiając tym samym jego dokładne oczyszczenie. Już po kilku chwilach   od  zaaplikowania dziecko odczuje wyraźną ulgę.  W ten sposób można oczyszczać nos dziecku kilka razy dziennie, koniecznie przed jedzeniem i spaniem. Naturalna woda morska  w sprayu sprawdzi się również w przypadku dzieci cierpiących na alergię.  Płukanie i oczyszczanie nosków może znacząco ograniczyć objawy alergii. Choć nie jesteśmy w stanie wyeliminować ze środowiska substancji uczulających, to dzięki oczyszczaniu nosa z alergenów, możemy zmniejszyć objawy alergii. 

W sposób łatwy i naturalny możemy pomóc dziecku w czasie trwania nieżytu  nosa. Woda morska do oczyszczania, nawilżenie powietrza w pokoju a także układanie dziecka główką wyżej, tak aby wydzielina mogła swobodnie wypływać. Nie zapomnijmy też  o częstym przytulani  a katar przejdzie szybko  i niezauważalnie.

Na zatkany nos
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4200
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18880
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu1
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Elektryczne grzejniki łazienkowe to hit sprzedaży. | W leczeniu najważniejsza jest odporność na koronawirusa zwłaszcza u dziadków. | Stacjonarny rodzinny sklep zielarski już otwarty. | Amerykański i Japoński sprzęt stomatologiczny kupujemy w cenie z wysyłką. |