Błahe objawy poważnych chorób

Czasem na pozór błahe objawy i dolegliwości mogą świadczyć o poważniejszej ukrytej chorobie.


Sygnały choroby nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Co prawda nie oznacza to, że należy wpadać w panikę, zauważając u siebie, któryś z poniższych objawów, ale warto pamiętać, że lekceważenie ich przyniesie więcej szkody niż pożytku. Zamiast czekać, aż „samo przejdzie”, lepiej wybrać się do lekarza. A co powinno nas zaniepokoić?

Zmęczenie


Każdy z nas bywa czasami zmęczony i nie ma w tym stanie niczego niepokojącego, pod warunkiem, że zdarza się nam od czasu do czasu i związany jest z konkretną sytuacją – dodatkowe obowiązki, trudny projekt itp. Jeśli jednak uczucie zmęczenia utrzymuje się miesiącami, warto wybrać się do lekarza, żeby sprawdzić, czy taki stan rzeczy nie jest spowodowany cukrzycą, kłopotami z sercem, czy też z niedoczynnością tarczycy. Ze zmęczeniem związana jest jeszcze jedna jednostka chorobowa – tzw. zespół chronicznego zmęczenia, który objawia się brakiem energii, koncentracji, poczuciem ciągłego niepokoju, irytacją, spadkiem potrzeb seksualnych, czy nawet bólami głowy.

Krwawienie z nosa


Zdarza się, kiedy jesteśmy przemęczeni, po nieprzespanej nocy, po zbyt dużym wysiłku fizycznym, albo kiedy przebywamy w zbyt gorącym pomieszczeniu. Jednak krwawienie z nosa może być też sygnałem nadciśnienia. Jeśli więc nie masz pewności, dlaczego zdarzają Ci się tego typu sytuacje – wybierz się do najbliższej przychodni lub apteki, aby zmierzyć ciśnienie tętnicze. Idealnie byłoby robić to przynajmniej raz w roku, żeby mieć kontrolę nad ewentualnymi zmianami ciśnienia.

Chrapanie


Sporadyczne kłopoty z drożnością dróg oddechowych nie są niczym niepokojącym, ale jeśli osoba, która sypia tuż obok nas każdej nocy chrapie – koniecznie należy odesłać ją do lekarza. Notoryczne chrapanie powoduje kłopoty z niedotlenieniem organizmu, co rzutuje na nasze codzienne samopoczucie i może prowadzić nawet do poważnego osłabienia, uczucia przemęczenia czy przygnębienia. Jednak najgroźniejszą konsekwencją chrapania jest tzw. bezdech śródsenny, czyli zatrzymanie oddychania, które w swojej najbardziej radykalnej postaci może nawet prowadzić do całkowitego zatrzymania funkcji życiowych.

Ból kolana


Zdarza się najczęściej, kiedy kolano narażone jest na przeciążenia lub uległo urazowi. Często jednak nasze kolana narażone są na tzw. mikrourazy, które w żaden sposób nie utrudniają codziennego funkcjonowania… do czasu. Ich kumulacja prowadzi bowiem do powstawania w kolanie tzw. stanów zapalnych, a następnie do zmian zwyrodnieniowych. Kiedy więc zauważamy u siebie tego typu objawy, nie zwlekajmy z wizytą u lekarza, który zaordynuje odpowiednie badania oraz leczenie.

Ból głowy


Ok. 90 proc. z nas miewa przynajmniej raz w roku ból głowy, jednak tylko ok. 10 proc. osób zwraca się z tym problemem do lekarza. Łatwiej nam sięgać po tabletki przeciwbólowe, niż korzystać z pomocy specjalisty. Sporadyczne bóle głowy nie powinny być powodem do niepokoju, kiedy jednak zdarzają się nam praktycznie każdego dnia, powinniśmy sprawdzić, czy nie sygnalizują poważniejszej choroby. Bóle głowy mogą świadczyć o chorobach naczyniowych, występowaniu guza mózgu, o nadciśnieniu tętniczym, kłopotach z tarczycą czy też o depresji.

Ból w klatce piersiowej


Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, kiedy mowa o bólach w klatce piersiowej, to zbliżający się zawał serca. I nie jest to bynajmniej mylne skojarzenie. Warto jednak wiedzieć, że tego typu bóle mogą też świadczyć o innych kłopotach zdrowotnych: półpaścu, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, zatorach płucnych, zapaleniu opłucnej czy też chorobie refluksowej żołądka. Każde z tych schorzeń wymaga konsultacji lekarskiej.

Próchnica


To jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób jamy ustnej. Tak dramatyczna sytuacja wynika z faktu, że wielu z nas unika dentysty jak ognia, a higiena jamy ustnej ogranicza się do szczotkowania zębów dwa razy dzienne (o nitce dentystycznej i płynie do płukania jamy ustnej wielu z nas nie chce nawet słyszeć, a o konieczności odbywania wizyt kontrolnych wie każdy, ale prawie nikt tego nie robi). Tymczasem nieleczona próchnica może prowadzić do poważnych komplikacji: od bakteryjnego zapalenia wsierdzia począwszy, aż po zagrożenie ropniem mózgu, wątroby, nerek, a także posocznicy.

Zmniejszenie ostrości widzenia


Dużo pracujesz przy komputerze i po całym dniu czujesz, że oczy są coraz bardziej zmęczone. Nie dziwi cię specjalnie, kiedy stopniowo zmniejsza się ostrość widzenia. Tymczasem kłopoty ze wzrokiem oznaczają nie tylko niedobór witamin A oraz E, ale też o cukrzycy, katarakcie czy rozwarstwianiu się siatkówki oka. Im szybciej nasze kłopoty skonsultujemy z okulistą, tym większa szansa na uratowanie wzroku.




Źródło: www.fitness.wp.pl

Błahe objawy ...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |