Jaki sok na co

Sok to nic innego jak wyciąg z naturalnych magazynów składników odżywczych i witamin jakimi są owoce.


Kiedy chce nam się pić, sięgamy zwykle po wodę mineralną lub gotowe napoje. Tymczasem zdecydowanie zdrowszym wyborem są naturalne soki, w których skład wchodzi woda, składniki mineralne, a także błonnik i witaminy.

Sok z brzozy.


Aby otrzymać sok z brzozy, w jej pniu nawierca się, na głębokość 10 – 15 cm otwór, w który wkłada się rurkę i podstawia naczynie. Sok ma jasny, złotawy kolor i specyficzny smak, który można wzbogacić odrobiną miodu. W jego składzie znajdują się cukry, glukoza i fruktoza, kwasy organiczne, cytrynowe i jabłkowe, garbniki, witaminy z grupy B oraz składniki mineralne, takie jak fosfor, miedź, potas, wapń i żelazo. Sok poleca się przede wszystkim tym, którzy cierpią na choroby nerek, ma również działanie napotne, oczyszczające i wzmacniające, ponadto stymuluje prawidłową czynność wątroby i usuwa szkodliwe produkty przemiany materii. 

Sok z buraków.


W soku znajdują się znaczne ilości kwasu foliowego, witamin: C, B1 i P, składników mineralnych, takich jak np. magnez, wapń, potas czy sód, a dzięki obecności antocyjanów - barwników należących do polifenoli, czyli przeciwutleniaczy - sok burczany wykazuje właściwości profilaktyczne w chorobach nowotworowych. Ponadto przeciwutleniacze chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem. Lista zalet soku jest jednak znacznie dłuższa. Sok poprzez zwiększenie wytrzymałości człowieka pozwala być mu dłużej aktywnym fizycznie. Likwiduje znużenie, apatię i uczucie senności. Sok poprawia procesy metaboliczne oraz pracę układu sercowo – naczyniowego, obniża ciśnienie krwi. Poza tym, sok buraczany jest środkiem krwiotwórczym, który doskonale zapobiega anemii. Zaleca się go dzieciom, młodzieży, kobietom w ciąży, a także kobietom w okresie menopauzy, ponieważ łagodzi on dolegliwości z nią związane: łagodzi uderzenia gorąca, zapobiega migrenom. Smak soku wielu osobom nie odpowiada, dlatego można go wzbogacić dodając do niego jabłek oraz marchwi.

Sok z pomidorów.


Pijąc sok z pomidorów dostarczymy organizmowi likopenu, substancji o właściwościach antynowotworowych, składników mineralnych takich jak magnez, żelazo czy potas. Ten ostatni reguluje ciśnienie krwi i korzystnie wpływa na pracę mózgu. Sok pomidorowy to źródło kwasu foliowego, który szczególnie istotny jest dla kobiet w ciąży, a także witamin A, B, C i E.

Sok z jabłek.


Sok z jabłek jest bardzo cenny dla zdrowia, dlatego zaleca się jego codzienne picie. Sok minimalizuje ryzyko chorób nowotworowych, chorób serca, obniża poziom cholesterolu, pomaga usunąć toksyny z organizmu, ułatwia trawienie oraz usprawnia pracę nerek. Sok dostarcza błonnika, witamin, między innymi C i B oraz minerałów: cynku, magnezu, potasu, żelaza.

Sok z pomarańczy.


Po ten sok warto sięgnąć choćby dlatego, że dostarcza on przeciwutleniaczy, które zwalczając wolne rodniki, chronią nasz organizm przed chorobami, a skórę przed przedwczesnym starzeniem. Są to między innymi karotenoidy, które stanowią naturalną ochronę przed promieniami UV, a także limonen,  mający właściwości antyrakowe. Poza tym, sok jest doskonałym źródłem witaminy C, która wzmacnia naszą odporność. Regularne picie soku minimalizuje ryzyko zachorowania na osteoporozę.

Sok z truskawek.


Także truskawki są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, w tym fenolu, który zapobiega wielu chorobom, między innymi chorobom serca czy nowotworowym. Sok z truskawek dostarczy wielu witamin, np. witaminy C, B i K oraz składników mineralnych: magnezu, miedzi, manganu, potasu. Picie soku truskawkowego pozwala obniżyć poziom cholesterolu.

Sok z malin.


Sok ten zwykle polecany jest przy przeziębieniach i grypie. Ale oprócz tych właściwości sok malinowy przyspiesza gojenie się ran, poprawia pracę serca i wątroby. Poza tym, dostarcza witamin: A, B, C i E, kwasu foliowego oraz składników mineralnych, w tym manganu i wapnia.

Pamiętajmy jednak, że soki, aby były najbardziej wartościowe, powinny być robione własnoręcznie i wypijane ciągu kilkunastu minut od przygotowania.



 
 
Źródło: www.fitness.wp.pl

Jaki sok na co
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |