W kilka dni kilka kg

W pare dni zdrowo i szybko zrzucić kilka kg... czy jest to zdrowe? Dowiedz się więcej.


Do karnawałowej imprezy pozostało ci niewiele czasu? Spokojnie. Wystarczy tydzień, żebyś zdrowo i bezpiecznie pozbyła się trzech kilogramów. Cytrusowe menu jest wyjątkowo pyszne i nieskomplikowane.

Zalety diety

Dieta cytrusowa jest sycąca. Dostarcza ok. 1300 kcal dziennie. Możesz być zatem pewna, że nie zabraknie ci energii do tańca.

Przez siedem dni twoje śniadania, obiady, kolacje i przekąski będą zawierały specjalne produkty w odpowiednich kombinacjach. Są to przede wszystkim owoce, orzechy, ryby, chude gatunki mięs i rośliny strączkowe. Codzienną porcję antyoksydantów zaczerpniesz z cytrusów, które jesz surowe, dodajesz do sałatek, zapiekasz z karmelem lub z których wyciskasz sok. Selenu dostarczą ci orzechy brazylijskie – są rekordzistami w zawartości tego pierwiastka. 100 g orzechów to 1917 mcg selenu, czyli aż 3485 proc. (!) zalecanego dziennego spożycia.

Natomiast w żelazo i cynk zaopatrzysz się dzięki nerkowcom. Zapewniają też one wigor i promienny wygląd oraz chronią przed atakami wilczego apetytu. Na diecie cytrusowej nie obejdziesz się bez yerba mate, czyli ostrokrzewu paragwajskiego. Ceniona za natychmiastowe działanie pobudzające jest skuteczniejsza od kawy. Oprócz stawiającego na nogi alkaloidu zawiera karoten, witaminy z grupy B oraz składniki mineralne, takie jak magnez, żelazo i wapń. Powinnaś ją parzyć siedem razy w ciągu dnia i popijać przez słomkę.


Twoje menu

Dzień 1. 1300 kcal

Śniadanie: 300 kcal: Płatki z owocami i orzechami: Do chudego mleka (szklanka) wsyp 3 łyżki płatków owsianych, wymieszaj, dodaj łyżeczkę zmielonych orzechów nerkowca i cząstki mandarynki. Posyp cynamonem. Wszystkie składniki możesz zmiksować.

II śniadanie: 250 kcal: Kanapka egzotyczna: Na kromkę chleba razowego połóż plaster białego sera (50 g), kilka plasterków pomarańczy. Posyp świeżymi ziołami i orzechami pistacjowymi.

Obiad: 400 kcal: Pieczony halibut z warzywami: Filet z halibuta (200 g) natrzyj solą, pieprzem i oliwą. Skrop sokiem z cytryny. Upiecz w piekarniku z warzywami (1 mrożonki) i 2 ziemniakami.

Podwieczorek: 100 kcal: 4 kostki gorzkiej czekolady ze skórką pomarańczową.

Kolacja: 250 kcal: Tortilla z fasolą: Ogrzej tortillę pełnoziarnistą. Posmaruj ją pastą zrobioną z naturalnego twarożku wymieszanego z posiekaną kolendrą, płatkami chilli i łyżką odsączonej fasolki kidney.

Dzień 2. 1300 kcal


Śniadanie: 350 kcal: Grejpfrut z płatkami: Różowy grejpfrut przekrój na pół, wydrąż miąższ i wymieszaj (zachowując sok) z 3-4 łyżkami musli, łyżką suszonych żurawin oraz 2 zmielonymi orzechami włoskimi.

II śniadanie: 200 kcal: Kanapka orzechowa: Na 2 kromki chlebka Wasa połóż 2 plastry białego sera (po 30 g każdy), udekoruj cząstkami mandarynki i posyp rozdrobnionymi orzechami laskowymi.

Obiad: 460 kcal: Schab pieczony: Upiecz plaster schabu (100 g) natartego solą, pieprzem i majerankiem. Następnie przygotuj surówkę. Zblanszuj i zetrzyj na tarce seler (150 g). Zmieszaj go z pokruszonymi orzechami włoskimi, łyżką rodzynek i łyżką jogurtu naturalnego.

Podwieczorek: 70 kcal: Mandarynka i kiwi.

Kolacja: 220 kcal: Zupa kukurydziana: W rondelku zrumień mały pokrojony ziemniak i posiekaną cebulę. Wlej szklankę bulionu drobiowego, dodaj odsączoną kukurydzę z małej puszki. Zupę dopraw mleczkiem kokosowym, chilli i curry. Posyp świeżą lub suszoną kolendrą.

Dzień 3. 1290 kcal

Śniadanie: 350 kcal: Musli z mlekiem kokosowym i owocami: 3 łyżki musli wymieszaj z pokrojoną gruszką. Zalej szklanką podgrzanego mleka z łyżką wiórków kokosowych. Całość posyp łyżką zmielonych orzechów nerkowca i szczyptą cynamonu

II śniadanie: 250 kcal: Sałatka z kurczakiem i orzechami: Wymieszaj 50 g ugotowanego i pokrojonego mięsa kurczaka z porwanymi liśćmi sałaty, kawałkami papryki, 2 pokrojonymi pomidorami bez skórki oraz kawałkami orzechów brazylijskich. Sałatkę przypraw solą, pieprzem, oliwą oraz odrobiną soku z cytryny.

Obiad: 350 kcal: Filet z dorsza: Upiecz lub ugotuj na parze filet z dorsza (150 g). Upiecz ziemniak i posyp go rozmarynem. Na surówkę wymieszaj 3 czubate łyżki czerwonej kwaszonej kapusty z kilkoma pokrojonymi suszonymi morelami i orzechami nerkowca.

Podwieczorek: 100 kcal: 3 kiwi.

Kolacja: 240 kcal: Tortilla polana sosem pomarańczowo-żurawinowym: W blenderze zmiksuj sok wyciśnięty z pomarańczy, 1 szklankę suszonych żurawin, łyżeczkę otartej skórki z pomarańczy i łyżeczkę płatków papryki. Polej naleśnik i posyp go łyżką posiekanych pistacji.

Dzień 4. 1300 kcal


Śniadanie: 300 kcal: Miks owocowy: Jogurtem naturalnym polej sałatkę zrobioną z 1 banana, pomarańczy i kiwi. Całość posyp łyżką otrąb i płatków owsianych podprażonych z orzechami oraz łyżeczką miodu.

II śniadanie: 130 kcal: Kanapka z pastą rybną: Cienką kromkę chleba żytniego posmaruj łyżką gotowej pasty rybnej (z tuńczyka lub łososia), posyp kaparami. Kanapkę zjedz z surówką zrobioną z zielonego ogórka i 1 czerwonej papryki. Surówkę posyp prażonymi orzechami nerkowca.

Obiad: 420 kcal: Ryba pieczona: Filet z dorsza (150 g) natrzyj solą, pieprzem i łyżeczką musztardy Dijon, zawiń w folię i upiecz w piekarniku. Zjedz z ugotowanym ryżem (50 g suchego) wymieszanym z zielonym groszkiem (mała puszka) i kawałkami papryki.

Podwieczorek:
200 kcal: Słodka przekąska: Chlebek kukurydziany posmaruj kremem czekoladowo-orzechowym do pieczywa (łyżeczka) i połóż na nim cząstki mandarynki.

Kolacja: 250 kcal:
Surówka z czerwonej kapusty: Wymieszaj szklankę sparzonej czerwonej kapusty, starte na tarce winne jabłko i cząstki pomarańczy. Surówkę polej łyżeczką oliwy. Posyp szczyptą chilli i 2 łyżkami rozdrobnionych orzechów nerkowca lub włoskich.
 

Dzień 5. 1300 kcal


Śniadanie:
340 kcal: Serek z owocami: Serek naturalny wymieszaj z kilkoma kroplami esencji waniliowej i dodaj cząstki różowego grejpfruta. Posyp łyżeczką zmielonych orzechów pistacjowych. Zjedz z tostem pełnoziarnistym.

II śniadanie: 200 kcal: Kurczak z owocami: Plaster pieczonej piersi drobiowej zjedz z sałatką z liści cykorii, cząstek mandarynki, kilku ciemnych winogron i 2 posiekanych orzechów włoskich. Całość polej sosem z łyżki sera pleśniowego i jogurtu naturalnego.

Obiad:
410 kcal: Makaron z krewetkami: Ugotuj 50 g makaronu i wymieszaj z kilkoma dużymi krewetkami usmażonymi na odrobinie oleju (jeśli nie masz krewetek, możesz wziąć tuńczyka w sosie własnym – 1 puszki). Dodaj listki rukoli, cząstki pomidora i 1 pokrojonego w plasterki awokado. Całość skrop sokiem z cytryny i posyp posiekaną natką pietruszki lub kolendrą.

Podwieczorek:
150 kcal: Krem jabłkowy: Zmiksuj jogurt naturalny (150 g) z 1 szklanki musu jabłkowego z cynamonem. Posyp łyżką rozdrobnionych orzechów laskowych.

Kolacja:
200 kcal: Warzywa z ostrym sosem: Wymieszaj kilka pokrojonych rzodkiewek, 5 łyżek odsączonej fasolki z puszki, ugotowany i pokrojony w kostkę ziemniak i ogórek kwaszony. Sałatkę polej sosem zrobionym z serka homogenizowanego (4 łyżki), łyżeczki majonezu i majeranku. Zjedz z pieczywem pełnoziarnistym.

Dzień 6. 1300 kcal


Śniadanie:
400 kcal: Tosty z jabłkiem: 2 tosty zanurzone w roztrzepanym jajku i mleku usmaż na odrobinie masła. Zjedz posmarowane musem jabłkowym lub konfiturą z pomarańczy i koniecznie posyp orzechami.

II śniadanie: 100 kcal: Gruszka.

Obiad: 400 kcal: Ryba z bakaliami i ryżem: Filet z dorsza (120 g) pokrój w kawałki, skrop sokiem z cytryny, przypraw pieprzem i solą. Usmaż lub upiecz. Przełóż do garnka. Dodaj pokrojony w talarki por, startą marchewkę i mały przecier pomidorowy. Przypraw oregano lub majerankiem i zjedz z ryżem (50 g suchego) ugotowanym na sypko.

Podwieczorek: 150 kcal: Grejpfrut z karmelem: Umyty grejpfrut przekrój na pół. Każdą połówkę posyp brązowym cukrem i upiecz w gorącym piekarniku. Udekoruj kleksem gęstego jogurtu i posyp pistacjami.

Kolacja: 250 kcal: Pikle z kalafiora: Pokrój w kostkę cebulę i strąk czerwonej papryki. Podduś na oliwie, dodaj szklankę rozdrobnionego kalafiora, łyżkę octu winnego, szczyptę chilli i 2 łyżki powideł śliwkowych. Wymieszaj. Dopraw solą i pieprzem, posyp 2 łyżkami otrąb pszennych. Zjedz z plastrem chudej wędliny (30-50 g).

Dzień 7. 1280 kcal


Śniadanie:
300 kcal: Płatki z grejpfrutem: Wymieszaj cząstki 1 grejpfruta z jogurtem naturalnym i 4 łyżkami płatków, 2 morelami i posiekanym orzechem brazylijskim.

II śniadanie: 150 kcal: Owocowy miszmasz: Pokrojony mały banan wymieszaj z cząstkami mandarynki i kawałkami kiwi. Posyp 2 pokruszonymi orzechami włoskimi.

Obiad: 380 kcal: Gulasz z indyka: Pokrojoną pierś indyka (50 g) zrumień na oliwie. Dodaj 1 cebulę, łagodną paprykę, małą puszkę przecieru pomidorowego, ząbek czosnku, 1 zieloną paprykę, łyżkę mąki i łyżkę posiekanej kolendry. Duś 30 min i zjedz z ugotowanym makaronem (30 g).

Podwieczorek: 200 kcal: Shake pomarańczowy: Żółtko utrzyj z jogurtem waniliowym, a następnie zmiksuj z sokiem z 1 pomarańczy. Udekoruj listkami mięty i orzechami pistacjowymi.

Kolacja: 250 kcal: Ogniste warzywa: Na patelni rozgrzej oliwę i wrzuć piórka cebuli, posiekany czosnek, pokrojoną paprykę i cukinię oraz pomidor. Dopraw solą, pieprzem, chilli, majerankiem i bazylią. Dołóż 3 łyżki czerwonej fasolki i chudą wędlinę. Zjedz z pieczywem pełnoziarnistym.

Iza Czajka

 

Źródło: www.doz.pl

W kilka dni k...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |