Suche łokcie i pięty

Suche łokcie i pięty to problem wielu ludzi nie tylko Twój. Dowiedz się jak sobie radzić?


Pielęgnacja skóry na łokciach czy też piętach przysparza szczególnych problemów, ponieważ jest ona znacznie twardsza niż w innych miejscach ciała. Dlatego warto poznać kilka wskazówek, jak należy ją pielęgnować oraz jak można przywrócić jej ładny wygląd.

Skóra łokci


Zaniedbana skóra na łokciach jest nieprzyjemna w dotyku, szorstka, zgrubiała, a jej kolor staje się ciemniejszy niż na reszcie ciała. Przywracanie jej ładnego wyglądu należy zacząć od pozbycia się martwego naskórka.

Dwa, trzy razy w tygodniu należy zastosować peeling, który nie tylko się z nim upora, ale i sprawi, że skóra łatwiej wchłonie kosmetyki. Peeling można zrobić zarówno przed, w czasie, jak i po kąpieli, na sucho lub na morko. Skórę można złuszczać używając do tego specjalnej rękawicy czy szorstkiej myjki - pamiętając, aby  po peelingu bardzo dokładnie je umyć, ponieważ gromadzą się na nich bakterie.

Należy wybrać peeling gruboziarnisty. Jeśli skóra jest bardzo twarda, można usunąć ją za pomocą pumeksu, jednak trzeba pamiętać, aby pocierać ją delikatnie. Później należy skórę odpowiednio nawilżyć i natłuścić. Można użyć kremu tłustego lub o działaniu odżywczym, można także użyć oliwki dla dzieci, którą  warto wetrzeć w jeszcze wilgotną skórę. Poza tym, istnieją także kremy przeznaczone właśnie do pielęgnacji skóry na łokciach. Do dyspozycji mamy również domowe metody, które także są bardzo skuteczne.

Po peelingu należy wetrzeć w skórę oliwę z oliwek, która zmiękczy i odżywi skórę. Oliwę należy podgrzać i dodać do niej witaminy A i E, a następnie w mieszance moczyć łokcie przez około kwadrans. Po upływie tego czasu zaleca się wetrzeć się w skórę odpowiedni krem.

Można też spróbować domowej maseczki, wykonanej z rozgniecionego banana wymieszanego z dwiema łyżkami twarogu, łyżką oliwy z oliwek i czterech kropel witaminy D. Mieszankę nakłada się na łokcie i następnie zawija się je gazą. Po upływie kwadransa maseczkę zmywa się ciepłą wodą. Natomiast jeśli skóra jest ciemniejsza, warto natrzeć ją plasterkiem cytryny, która oprócz właściwości wybielających ma również działanie oczyszczające i złuszczające.

Skóra stóp


O stopy należy dbać nie tylko z powodów kosmetycznych. Tymczasem najczęściej kłopoty ze skórą stóp wynikają właśnie z naszych zaniedbań, choć odpowiedzialne mogą być także: niedobór witaminy A, uwarunkowania genetyczne, czy grzybica.

Zaniedbana skóra na piętach staje się twarda, szorstka i ma skłonność do pęknięć. Należy temu koniecznie przeciwdziałać, bo zły stan skóry stóp może prowadzić do infekcji bakteryjnych. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że na zaniedbanej, zrogowaciałej skórze mogą pojawić się wkrótce szczelinki, a te mogą przerodzić się w otwarte drobne ranki. Pielęgnację należy zacząć od zmiękczenia stóp. O ile stopy nie są popękane, można wymoczyć je w wodzie z dodatkiem soli.

Jeśli jednak skóra pięt jest już uszkodzona, wówczas zaleca się kąpiel z dodatkiem ziół, np. lawendy lub rumianku, olejków eterycznych czy oliwy z oliwek. Kąpiel powinna zająć od dziesięciu minut do pół godziny. Pamiętajmy, aby moczyć stopy już umyte, najlepiej mydłem glicerynowym lub nieco natłuszczającym.

Po kąpieli skórę warto złuszczyć, najlepiej za pomocą gruboziarnistej tarki do stóp. Tarki są bezpieczniejsze , skuteczniejsze i znacznie bardziej higieniczne niż pumeksy czy ostrza do ścinania naskórka. Ścierając naskórek trzeba pamiętać, aby nie usunąć go zbyt dużo, ponieważ wtedy nie tylko szybko się odbuduje, ale w dodatku odbuduje się w większych ilościach.

Także stopom należy się peeling, zmiękczy on skórę i przygotuje do kolejnych zabiegów.  Po kąpieli skórę zawsze trzeba bardzo dokładnie wysuszyć i następnie wetrzeć weń odpowiedni krem, czyli taki, który przeznaczony jest właśnie do stóp.

Kremy do stóp zawierają składniki przeciwgrzybiczne, antyseptyczne, mają właściwości chłodzące lub pomagają uporać się z pękającymi piętami. Na dzień poleca się krem nawilżający , a na noc natłuszczający - po nałożeniu go na stopy warto włożyć bawełniane skarpetki. Latem powinniśmy skorzystać z okazji i jak najczęściej chodzić po łące, piasku lub brodzić w wodzie. To doskonały dla stóp masaż.




Źródło: www.fitness.wp.pl

Suche łokcie ...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Warszawa
26-04-2013 13:27
ja na suchą skórę na łokciach znalazłam w końcu sposób. Jest to balsam do ust i miejscowo zmienionej, popękanej i suchej skóry Decubal . Na początku smarowałam łokcie codziennie - a teraz od razu czuć różnicę - ładne i mięciutkie łokcie. W czasie zimy idealnie chroni usta przed popękaniem.
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |