ChorobaRozedma płuc
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Rozedma płuc - choroba polegająca na zbytnim wypełnieniu powietrzem pęcherzyków płucnych, co skutkuje utrata przez nie elastyczności i pękaniem ich ścianek. Wzmożone opory w krążeniu płucnym obciążają znacznie serce, co może prowadzić do rozwoju niewydolności serca. Rozedma płuc najczęściej występuje po astmie i zapaleniu oskrzeli.

Leczenie rozedmy płuc praktycznie nie istnieje. Choroba ta powoduje nieodwracalne uszkodzenie układu oddechowego. Rehabilitacja oddechowa daje pewne pozytywne rezultaty, ma ona na celu lepsze wykorzystanie mało wartościowej tkanki płucnej. Ważne jest w tym przypadku właściwe wykorzystanie oddychania przeponowego.
Zapobieganie przewlekłemu zapaleniu oskrzeli i tym samym rozedmie płuc polega na wyeliminowaniu czynnika chorobotwórczego, zwiększenie siły odpornościowej organizmu (hartowanie, szczepionki, leczenie klimatyczne).

Rozedma płuc rozwija się powoli, dlatego też objawy ujawniają się z wolna. Narastają one stopniowo w ciągu miesięcy, a nawet lat, co powoduje, że nie spostrzega się ich wystarczająco wcześnie. Wydolność fizyczna organizmu zmniejsza się. Niekiedy duszność występuje nawet w spoczynku. Oddech staje się świszczący podobnie jak w astmie.

U niektórych chorych pojawia się kaszel podobny jak w przewlekłym zapaleniu oskrzeli występuje po przebudzeniu i połączony jest z odkrztuszaniem biało żółtego śluzu.

(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Z czasem objawy ulegają nasileniu - nasila się duszność, wzmaga się sinica, chorych męczy kaszel. W przypadkach długotrwałych dochodzi do niewydolności prawej komory serca, co objawia się wybitną dusznością, sinicą, powiększeniem wątroby, obrzękami.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Rozedma płuc: Leki Pobijam Forum główne - Rozedma płuc  06-08-2014 10:54
Rozedma płuc: niedobór &#9 ... Czy rozedma płuc u Was jest związana ... Forum główne - Rozedma płuc  01-08-2014 08:49
Choroby, Rozedma płuc: objawy ... Czy ktoś zna takie ćwiczenia i mógłby ... Forum główne - Rozedma płuc  21-03-2014 09:07

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

wszystkie Najnowsze lekarstwa

27-12-2010 13:05

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50415
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18856
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.