ChorobaNadkwasota
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Nadkwaśność - Zgaga. Zwiększone wydzielanie soku żołądkowego jest najczęściej spowodowane używaniem tytoniu, alkoholu i spożywaniem niewłaściwego pożywienia. Chorzy na wrzód żołądka i zapale­nie żołądka skarżą się na kwaśne odbijania i długotrwałe uczu­cie kwasów w przełyku lub żołądku, choć zwykle nie tracą ape­tytu.

Objaw ten często występuje w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, niekiedy także w nerwicy, a poza tym w początkowym okresie przewlekłego zapalenia żołądka, w ostrym zapaleniu żołądka spowodowanym używaniem nadmiernej ilości salicylanów lub alkoholu, a także u osób nadużywających mocnej herbaty i kawy, palaczy tytoniu oraz u chorych leczonych kortykosterydami (hormony kory nadnerczy).

Zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku może doprowadzić do powstania stanu zapalnego odczuwanego jako zgaga. Prawidłowo działający dolny zwieracz przełyku (LES, z ang. Lower Esophageal Sphincter) zapobiega zarzucaniu kurcząc się i odcinając drogę powrotną pokarmowi. Do zarzucania będzie dochodzić przy niewydolności tego zwieracza. Niewydolność zwieracza może wynikać ze zbyt częstej jego relaksacji. Częstym powodem uczucia zgagi jest choroba refluksowa przełyku, czy przepuklina rozworu przełykowego przepony.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Zgaga- uczucie pieczenia, uczucie pieczenia za mostkiem, kwaśne odbijanie. Po jedzeniu odczuwanie gniecenia w żołądku, spożyty pokarm wraca do przełyku, mają nudności.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Nadkwaśność: Leki można spróbować jakiś suplementów, mo ... Forum główne - Nadkwasota  30-05-2016 19:30
24 godzinne monitorowanie pH w ... Podbijam temat. Miał ktoś moze robion ... Pacjent  17-04-2015 15:38
Choroby, Nadkwaśność: objawy i ... Łee.. Jak dla mnie, to jedynie cynk o ... Forum główne - Nadkwasota  19-12-2014 09:03

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Zwiększone wydzielanie soku żołądkowego jest najczęściej spowodowane używaniem tytoniu, alkoholu i spożywaniem niewłaściwego pożywienia.

pełna lista Nowi użytkownicy

Szczecin

wszystkie Najnowsze lekarstwa

28-12-2010 11:11
29-04-2009 12:19

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18866
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |