ChorobaWysypka
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel Użytkownik

Opis

Wysypka alergiczna - to drobne czerwone wypryski lub większe, zlewające się w czerwone plamy. W miarę nasilenia choroby skóra staje się sucha, ;liszajowata;, wypryski swędzą, dziecko drapie się, zmiany pękają i sączą się i mogą ulegać zakażeniu.

Bywa spowodowana uczuleniem na pokarmy, podrażnieniem skóry środkami chemicznymi: proszkami do prania, płynami do płukania, apreturą do tkanin (znajduje się na nowych, niepranych rzeczach), kosmetykami. Mogą ją też powodować rośliny, np. pelargonia. Niemowlętom często też dokucza wysypka spowodowana działaniem moczu. Dość często zdarzają się wysypki spowodowane uczuleniem na leki, np. antybiotyki lub środki przeciwbólowe.


(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

wysypka, plamy, swędzenie, swąd

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Nystatyna na grzybice kandydoz ... Nystatyna na grzybice kandydozę table ... Forum główne - Wysypka  21-07-2018 13:19
Ketokonazol dermatofity drozdz ... Ketokonazol dermatofity drozdzaki grz ... Forum główne - Wysypka  20-07-2018 09:22
Amfoterycyna B grzybica kandid ... Amfoterycyna B grzybica kandida histo ... Forum główne - Wysypka  20-07-2018 09:09

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Wysypka u dziecka kojarzy się przede wszystkim z chorobą zakaźną albo trzydniówką. Tymczasem jednym z najczęstszych powodów zmian na skórze jest uczulenie.

Skó...

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7589
filmów425
blogów191
postów50322
komentarzy4197
chorób514
ogłoszeń23
jest nas18826
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Kozie mleko właściwości najzdrowsze w odżywianiu. | Organiczne suplementy diety dla wegan , jako składnik pokarmów. | Preparat pomagający w leczeniu tarczycy swanson , to idealne zioło do nabycia w naszym sklepie. |