ChorobaWysypka
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel Użytkownik

Opis

Wysypka alergiczna - to drobne czerwone wypryski lub większe, zlewające się w czerwone plamy. W miarę nasilenia choroby skóra staje się sucha, ;liszajowata;, wypryski swędzą, dziecko drapie się, zmiany pękają i sączą się i mogą ulegać zakażeniu.

Bywa spowodowana uczuleniem na pokarmy, podrażnieniem skóry środkami chemicznymi: proszkami do prania, płynami do płukania, apreturą do tkanin (znajduje się na nowych, niepranych rzeczach), kosmetykami. Mogą ją też powodować rośliny, np. pelargonia. Niemowlętom często też dokucza wysypka spowodowana działaniem moczu. Dość często zdarzają się wysypki spowodowane uczuleniem na leki, np. antybiotyki lub środki przeciwbólowe.


(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

wysypka, plamy, swędzenie, swąd

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Witamina Vitamina C kwas askor ... Witamina Vitamina C kwas askorbinowy ... Forum główne - Wysypka  19-02-2019 03:52
Metronidazol pierwotniaki paso ... Metronidazol pierwotniaki pasożyty ba ... Forum główne - Wysypka  19-12-2018 10:36
Nystatyna na grzybice kandydoz ... Nystatyna na grzybice kandydozę table ... Forum główne - Wysypka  21-07-2018 13:19

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Wysypka u dziecka kojarzy się przede wszystkim z chorobą zakaźną albo trzydniówką. Tymczasem jednym z najczęstszych powodów zmian na skórze jest uczulenie.

Skó...

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4200
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18882
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu1
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Elektryczne grzejniki łazienkowe to hit sprzedaży. | W leczeniu najważniejsza jest odporność na koronawirusa zwłaszcza u dziadków. | Stacjonarny rodzinny sklep zielarski już otwarty. | Amerykański i Japoński sprzęt stomatologiczny kupujemy w cenie z wysyłką. |