Forum
Dieta w kamicy nerkowej.
Autor tematu Uzytkownik (0)
05-04-2010 16:02
Kamica nerkowa jest chorobą w której w drogach moczowych wytrącają się złogi zbudowane z różnych substancji - 80% kamieni zbudowanych jest ze szczawianów i fosforanów wapnia , 15% - z moczanów , a 5% z fosforanów amonowo - magnezowych.

Kamicy sprzyja:
* zwiększenie wydalania z moczem : wapnia , kwasu szczawiowego , fosforanu magnezowoamonowego i cystyny , jednocześnie ze zbyt małym wydalaniem magnezu i cytrynianów.
* zbyt niski [ poniżej 5 ] i zbyt wysoki [ powyżej 7 ] odczyn pH moczu.
* zastój moczu [rzadkie oddawanie moczu lub powiększenie prostaty ]
* zakażenie moczu zwłaszcza bakterią Protens
* unieruchomienie
* zbyt mała ilość przyjmowanych płynów

Jak zapobiegać i leczyć w sposób naturalny ?
Zasada podstawowa to zwiększenie ilości wypijanych płynów - o ile nie ma przeciwskazań np. niewydolność nerek lub niewydolność krążenia , można wypijać nawet do 5 litrów wody dziennie.
Zmniejszenie ilości spożywanego białka do około 60g. na dobę , a zwiększenie ilości magnezu.

W kamicy szczawianowej należy ograniczyć : szczaw , rabarbar , kapustę , kakao , botwinę , czekoladę , szpinak , kawę , herbatę . Można natomiast zwiększyć ilość wapnia w pożywieniu gdyż zmniejsza on wchłanianie szczawianów z przewodu pokarmowego.

W kamicy moczanowej należy dążyć do doprowadzenia pH moczu do 6,6 - 7. W moczu nieco alkalicznym dochodzi do rozpuszczenia się moczanów nawet tych które utworzyły kamienie . Można to osiągnąć spożywając produkty mleczne , ziemniaki , buraki , sałatę , marchew , orzechy , kalafior. W diecie należy unikać produktów mięsnych , zwłaszcza podrobów , roślin strączkowych oraz kakao , kawy , herbaty.

W kamicy fosforanowej należy dążyć do zakwaszenia moczu spożywając np. śliwki , borówki , żurawinę , rodzynki , lub witaminę C.

W każdym rodzaju kamicy należy stosować także zioła o działaniu moczopędnym , przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym , godnym polecenia jest
Nefrobonisan 2-3x dziennie po 1 saszetce + Urobon 2x 2 kapsułki dziennie , należy pamiętać że należy po 2 tygodniach zrobić 5 dni przerwy i ponowić leczenie .
U osób ze skłonnością do kamicy , ale bez złogów zalecana jest profilaktyka : napar 1 saszetki 1x dziennie przez 2 tygodnie i potem przerwa 2 tygodnie. Kurację należy powtórzyć kilka razy w roku.
19-07-2012 16:02
Słyszałam o żurawinie i wprowadziłam ja na stałe do diety. Ale wiele osób z mojego kręgu wspomina o ziołach. Ja nie będę parzyć żadnych ziółek, bo nie mam zwyczajnie na to czasu. Wolę gotowe pastylki. Sięgam teraz profilaktycznie po Urosept. Myślę, że to dobry wybór?
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |