Forum
Autor tematu Uzytkownik (0)
10-05-2010 04:34
U wielu osób które ukończyły 40 rok życia i u prawie połowy osób po siedemdziesiątce , tworzą się uchyłki jelita grubego. Choroba ta wywołana jest przez niewłaściwy styl życia , zwłaszcza niedostatek ruchu i brak odpowiedniej ilości błonnika w pożywieniu.

Objawy
Uchyłkowatość jelita grubego.
* zazwyczaj brak objawów
* niekiedy wzdęcia , gazy , nudności i zaparcia na przemian z biegunkami

Zapalenia uchyłków.
* ból zazwyczaj w dolnej części brzucha [ w odróżnieniu od zapalenia wyrostka robaczkowego podczas którego ból występuje po prawej stronie].
* gorączka , nudności , zaparcia lub biegunka
* krew lub śluz w kale

Co to jest ?
Są dwa typy schorzeń związanych z występowaniem uchyłków jelita : uchyłkowatość jelita grubego i znacznie poważniejsze - zapalenie uchyłków. Uchyłek powstaje gdy fragment błony śluzowej jelita grubego uwypukla się i przepycha przez otaczającą błonę śluzową mięśni , tworząc coś w rodzaju kieszeni , wielkości od ziarna grochu do małego orzecha włoskiego. Uchyłkowatość nie wywołuje z reguły żadnych dolegliwości , może jednak gromadzić się treść jelita , co prowadzi do zakażeń i stanów zapalnych. Rozwija się wówczas stan zapalny uchyłków które powodują bardzo poważne objawy.
Przyczyny zaburzeń
Najczęstszą przyczyną powstawania uchyłków jelita grubego jest prawdopodobnie niedostatek błonnika w diecie. Jego brak utrudnia przechodzenie treści jelita przez okrężnicę i powoduje że wypróżnienie się nie wymaga wielu wysiłków. niedobór błonnika zwiększa też ryzyko wystąpienia zapalenia uchyłków. Treść pokarmowa nie zawierająca go wystarczająco dużo przesuwa się wolniej , resztki pokarmu częściej zalegają w uchyłkach i powodują stany zapalne. Brak ruchu też osłabia ścianę jelit. Skłonność do tworzenia się uchyłków jest jest dziedziczna.
Jakie preparaty mogą pomóc ?
Preparaty wspomagające nie mogą doprowadzić do zniknięcia już powstałego uchyłka , natomiast mogą [wraz ze zmianami w diecie] zapobiegać stanom zapalnym lub je łagodzić.
Nasienie babki płasznik dostarcza organizmowi błonnika i skutecznie działa przeciw zaparciom. Mielone siemię lniane także jest bogatym źródłem błonnika , a oprócz tego przeciwdziała zakażeniom , ponieważ oczyszcza uchyłki. Oba środki można stosować rano , przed porannym wypróżnieniem. można jednocześnie przyjmować probiotyki , czyli preparaty które zawierają ,,przyjazne,, bakterie. Błonnik chroni bakterie przed działaniem kwasów żołądkowych , dzięki czemu mogą bezpiecznie dotrzeć do jelita , gdzie przywracają równowagę bakteryjną. Umożliwia to organizmowi podjecie walki z zakażeniami.
Przyjmowanie przyjaznych bakterii jest szczególnie ważne jeśli stosuje się antybiotyki.
Pozostałe preparaty najlepiej przyjmować co najmniej 2 godziny po babce płesznik , gdyż może ona utrudniać ich przyswajanie. Miąższ z aloesu wspomaga gojenie stanów zapalnych , podobnie jak aminokwas glutamina który jest niezbędny do regeneracji komórek wyścielających jelito. Preparaty te można uzupełnić jednym lub kilkoma ziołami. Kora wiązu czerwonego jest łagodnym środkiem przeczyszczającym który łagodzi stany zapalne uchyłków. Rumianek i pochrzyn działają przeciwzapalnie. Mięta zmniejsza napięcie mięśni jelit , natomiast kozłek lekarski łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego.

Co jeszcze można zrobić ?
* jeść dużo owoców i warzyw oraz produktów z pełnego ziarna
* pic co najmniej 8 szklanek wody lub innych płynów dziennie.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |