Forum
Autor tematu Uzytkownik (0)
06-06-2010 11:40
Nabrzmiałe , sine żylaki są nie tylko nieestetyczne ale mogą być także bardzo bolesne. Czasami jedynym sposobem ich leczenia jest zabieg chirurgiczny lub np. skleroterapia.
Prawidłowe odżywianie , nieznaczne zmiany w stylu życia oraz stosowanie ziół , witamin mogą pomóc zapobiec operacji.

Objawy.
* nabrzmiałe , wijące się , sine żyły na łydkach , pod kolanami i na wewnętrznej stronie ud
* ból nóg , szczególnie po długotrwałym staniu
* opuchnięcie okolicy stawów skokowych

Zdrowe żyły czyli naczynia krwionośne transportujące krew do serca , mają specjalne zastawki , umożliwiające przepływ krwi tylko w jednym kierunku. Jeśli te zastawki osłabną lub zostaną uszkodzone nie zamykają się całkowicie , krew cofa się , a miejscami gromadzi , tworząc nabrzmienia zwane żylakami. Powstają prawie zawsze w nogach.
U większości osób nie wywołują poważniejszych dolegliwości. W poważniejszych przypadkach krew i inne płyny przesiąkają jednak do tkanek otaczających żyłę. W wyniku gromadzenia się płynów w najniższych partiach ciała mogą powstać obrzęki okolicy stawów skokowych. Jeżeli żylaki są źle leczone lub nie leczone wcale ich stan stopniowo się pogarsza.
Kluczową rolę w powstawaniu żylaków odgrywają czynniki genetyczne i hormonalne. Przypadłość ta występuje 4x częściej u kobiet niż u mężczyzn , a skłonność do niej jest dziedziczna.
Inna możliwe przyczyny powstawania żylaków to otyłość , ciąża , zaparcia i częste podnoszenie znacznych ciężarów w czasie których na żyły działa zwiększone ciśnienie. Występujące podczas ciąży zmiany hormonalne przyczyniają się zresztą dodatkowo do osłabienia żył w kończynach dolnych.
Żylaki występują przede wsztstkim u osób które spędzają wiele czasu na stojaco ,praca siedząca , odruchowo krzyżują nogi i nie ćwiczą regularnie.
Ryzyko zwiększają także choroby wątroby i układu krążenia.

Jakie preparaty mogą pomóc ?
Przyjmowanie witaminy C wraz z flawonoidami , które poprawiają jej przyswajanie oraz witaminy E może poprawić krążenie i wzmocnić ściany żył i naczyń włosowatych.
Witaminy te warto uzupełnić preparatami gotu kola , które poprawiają przepływ krwi i zwiększają napięcie tkanki łącznej otaczającej żyły , a samym żyłom zapewniają elastyczność.Borówka czarna uzupełnia działanie gotu kola [ można czasami spotkać preparaty mieszane tych dwóch ziół]. Zamiast tego można stosować wyciąg z kasztanowca zwyczajnego , który zmniejsza stan zapalny i obrzęk , albo wyciąg z iglicy włoskiej [ myszopłochu].

Co jeszcze można zrobić.
- ćwiczyć regularnie ale unikać gwałtownych wysiłków : spacer , jazda na rowerze , pływanie są bardziej wskazane niż bieganie unikać dźwigania ciężarów
- unikać długotrwałego stania i siedzenia
- siedząc lub leżąc starać się unosić nogi - zapobiega to gromadzeniu się krwi w żyłach
- nie zakładać nogi na nogę
- nie nosić ciasnych butów , ubrań , rajstop
- używać codziennie wyrobów uciskowych przepisanych przez lekarza pamiętając że to też jest leczenie


Andrzej Cz. Klimuszko poleca

Żylaki zioła. po 50g.
ziele szanty , ziele krwawnika , ziele rdestu ptasiego , kora kasztanowca , kora wierzby , liść podbiału , kwiatostan głogu , owoc róży , ziele jemioły
Zioła zmieszać , na każde jednorazowe przygotowanie użyć jednej łyżki stołowej mieszanki , zalać ją szklanka wrzącej wody , przykryć na 3 godziny. Następnie przecedzić , lekko podgrzać i pić 2x dziennie po szklance przed posiłkiem.

Zioła kompresy po 50g.
kora kasztanowca , kłącze tataraku , liść podbiału , koszyczki arniki , ziele drapacza
Wszystkie te zioła zmieszać , na każde jednorazowe użycie brać 5 łyżek tej mieszanki , zalać 1 litrem wody , gotować 10 minut, odstawić na minut 30 , przecedzić i nasączyć tym odwarem tkaninę [pieluchę] , którą należy okładać nogi. Zmieniać tak długo i robić kompresy aż do wyczerpania odwaru. Robić to wieczorem
Białystok
06-06-2010 16:19
Mi pojawiły się od stania nie bolą ale strasznie brzydko wyglądają
06-06-2010 16:31
Mam żylaki od dłuższego czasu [ żylaki żył głębokich ],zresztą już pojawiły się te przeszywające i powierzchowne.
Dwa lata temu przeszedłem zabieg skleroterapii i jestem bardzo zadowolony.
Jeśli miałbym cokolwiek radzić to proszę nie zwlekać i udać się do np.angiologa.
pozdrawiam.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |