Forum
Autor tematu Uzytkownik (0)
06-06-2010 16:22
Termin depresja oznacza dosłownie ,,obniżenie uczuć,, Trzeba zaznaczyć że depresja nie jest formą słabości czy lenistwa.
Objawy
* wyraźne obniżenie nastroju , manifestujące się stałym smutkiem , przygnębieniem , poczuciem beznadziejności , płaczliwością
* wewnętrzne napięcie określone jako drażliwość , trudność zrelaksowania się , bóle różnego pochodzenia o podłożu emocjonalnym
*apatia , brak zainteresowania otoczeniem , trudności koncentracji , pesymistyczna interpretacja wszystkich wydarzeń życia codziennego
* zaburzenia snu , najczęściej przejawiające się budzeniem się wcześnie rano i niemożnością ponownego zaśnięcia
* obniżona samoocena , myśli samobójcze

Do celów praktycznych użyteczny jest podział na 3 grypy :

Depresja endogenna
Zwykle najtrudniejsza postać pod względem nasilenia objawów i trudności leczenia. Depresja pojawia się z reguły bez uchwytnych przyczyn zewnętrznych. Obecność przypadków depresji w rodzinie wskazuje na genetyczne podłoże.

O podłożu psychogennym [ tzw.reaktywna , nerwicowa ]
Wywołują ją czynniki natury psychicznej a więc można by powiedzieć że powstaje w wyniku reakcji na silny stres lub ciąg licznych urazów psychicznych. Podstawowe kryteria różnicowania z depresją endogenną to związek czasowy i treściwy ze stresem [ śmierć bliskiej osoby , utrata dorobku życia , rozwód ] i ustąpienie depresji gdy ustąpi całkowicie lub w istotnej mierze dany czynnik wywołujący.

O podłożu biofizycznym [ objawowa ]
W tym przypadku depresja jest jednym z objawów towarzyszących innej chorobie np.w przebiegu nadczynności i niedoczynności tarczycy , nadczynności nadnerczy , raka trzustki , zmian organicznych w mózgu , guzy mózgu itd. W każdym wypadku depresji należy wykluczyć wpływ leków czy obecność chorób które mogą się przyczynić di jej ujawnienia.

Postacie depresji
W zależności od objawów w obrazie klinicznym wyodrębnia się rożne postacie depresji :
* prosta [ z objawami opisanymi powyżej ]
* psychotyczna [ z objawami urojeniowymi ]
* rzekomootępienna [ z dominującymi objawami ze sfery poznawczej ]
* z pobudzenia psychoruchowym [ często towarzyszą urojenia depresyjne ]
* maskowana
Depresja maskowana wymaga szczególnej uwagi gdyż chory nie przejawia typowego obniżenia nastroju , natomiast choroba wyraża się w różnych innych zgłaszanych dolegliwości np. bóle brzucha , bóle serca , trudności w chodzeniu , bóle kostno mięśniowe , osłabienie , jadłowstręt , obżarstwo i inne. należy podkreślić że pacjent nie zmyśla ani rozmyślnie nie wprowadza w błąd , jego choroba w ten właśnie sposób się manifestuje.

Postępowanie i leczenie
Pierwszym krokiem jest dostrzeżenie stanu psychicznego pacjenta i rozpoznanie depresji , ważne jest różnicowanie zespołu depresyjnego w aspekcie jego przyczyn [ endogenne , psychogenne , biofizyczne ] ,gdyż to daje wskazówki do wyboru sposobów terapii. W każdym wypadku lekarz powinien wejść we współpracę z rodziną chorego , która może swoja postawą wywierać pozytywny wpływ na pacjenta lub wręcz wywołać stany depresyjne.
06-06-2010 17:29
Leczenie depresji.

Leczenie preparatami ziołowymi depresji jest tylko pomocnicze.
liść melisy - 50g.
kwiat lawendy - 50g.
korzeń kozłka - 50g.
owoc głogu - 50g.
korzeń arcydzięgla - 20g.
koszyczek rumianku - 20g.
Zioła zmieszać , łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku , parzyć pod przykryciem 20 minut , przecedzić , pić 2x dziennie rano i wieczorem przed snem.

Wykaz dostępnych środków na polskim rynku roślinnych preparatów o działaniu uspokajającym , które można stosować również w depresji [wg. Leksykonu leków naturalnych pod redakcją prof. A. Ożarowskiego.]

Wyciąg ze świeżego korzenia kozłka lekarskiego.
Krople walerianowe.
Wyciąg płynny z kłącza kozłka.
Nervogran - granulat.
Nervosan - zioła sypkie
Passispasamin - wyciąg płynny
Sedomix - wyciąg płynny
Nalewka kozłkowa - na eterze [ wydaje się z przepisu lekarza]
Hipokrates - herbatka uspokajająca i nasenna
Kalms - tabletki
Kytta-Sedativum - drażetki
Nervendragees - drażetki

Leczenie miodem.
Sposób przyjmowania miodu i jego ilość zależą od rodzaju schorzenia. Na ogół w lżejszych przypadkach stosuje się go samodzielnie , w ciężkich natomiast łącznie z podstawowym leczeniem.
Przeciętnie w celach uspokajających i nasennych oraz w nerwicach poleca się przyjmowanie 1-2 łyżek stołowych miodu 3x dziennie [ 60-120g ]. W schorzeniach psychicznych stosuje się dawki od 250 do 300g. dziennie.
Leczenie rozpoczyna się od małych dawek które stopniowo ulegają zwiększeniu. Miód przyjmuje się po rozpuszczeniu w ciepłej przegotowanej wodzie na 1 godzinę przed posiłkiem , a wieczorem na pół godziny przed snem. Leczenie prowadzi się przez 6 tygodni. Po kilku dniowej przerwie kurację można powtórzyć.

Przy bezsenności dobre efekty uzyskuje się pijąc przed snem szklankę naparu z następujących surowców : kwiatów pierwiosnka , kwiatów lawendy , korzenia kozłka , ziela dziurawca i szyszek chmielu. Do szklanki naparu sporządzonego z 1 łyżki stołowej mieszanki dodaje się 2 łyżki stołowe miodu.
Działanie uspokajające i nasenne wykazuje także miód nostrzykowy.

W celu wzmocnienia działania miodu na ośrodkowy układ nerwowy wskazane jest łączenie go z sokami lub płynnymi wyciągami roślinnymi np.nalewką lub intraktem z kozłka , a także z intraktem z głogu. Do 100g. miodu dodaje się 10g. leku płynnego i po wymieszaniu przyjmuje 1 łyżeczkę przed snem.

Istotny wpływ na pomyślny przebieg leczenia ma zastosowanie miodów odpowiednich. I tak na przykład :
nerwic - odpowiednie są miody o dużej zawartości terpenów : lawendowy , kozłkowy , melisowy , koniczynowy
uspakajające i nasenne wykazuje miód lipowy
stany wyczerpania psychicznego i nerwicach dobre efekty daje miód gryczany i lipowy
a w przypadku astenii - miód kasztanowy i rozmarynowy

Przykładem gotowego preparatu jest miód z dodatkiem 1% koncentratu z melisy. Wykazuje on działanie uspokajające w nerwicy i zaburzeniach snu.
W apatii i wyczerpaniu psychicznym polecany jest także miód ziołowy Betulamel.
16-08-2012 15:41
Ja znam skuteczny lek bez recepty na depresję - "Polinesian Noni" firmy CaliVita. Stosowała go moja koleżanka i jej pomógł. Z tego, co wyczytałam wtedy w internecie pomaga on wielu osobom. Jest to sok/syrop który zawiera kseronine i prokseronine, które mają świetny efekt przeciwdepresyjny. Substancje te zwiększają produkcję endorfin, które poprawiają nastrój, witalizują oraz polepszają ogólne samopoczucie. Zmniejszają także ostre bóle, które są wynikiem stanów zapalnych czy urazów stawów. Kseronina bierze udział w mechanizmach przeciwzapalnych organizmu, działa przeciwalergicznie oraz podnosi odporność. Zawsze można wypróbować, skoro innym pomaga to dlaczego Wam miałby nie pomóc?
Tutaj macie link, poczytajcie i jak chcecie to też sobie zamówcie: http://naturalnie24.pl/sklep,8,41,polinesian-noni-946ml
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |