Forum
Niewydolność krążenia.
Autor tematu Uzytkownik (0)
12-04-2009 05:40
Niewydolność krążenia to najprościej rzecz ujmując patologiczne niewystarczające w stosunku do potrzeb zmniejszenie się przepływu krwi przez tkanki i narządy organizmu.
12-04-2009 06:12
Przyczyny.
Najczęściej niewydolność krążenia kojarzy nam się z niewydolnością serca.Jest to skojarzenie uzasadnione,gdyż rzeczywiście w zdecydowanej większości przypadków tej choroby mamy do czynienia z takim mechanizmem.Mówimy wtedy o niewydolności krążenia pochodzenia sercowego.
Najczęstsze przyczyny niewydolności krążenia.
*Niewydolność krążenia pochodzenia sercowego.
1.Nadmierne obciążenie serca przez wzrost ciśnienia tętniczego.
2.Uszkodzenia włókien kurczliwych mięśnia sercowego martwica w wyniku zawału serca,zapalenie mięśnia serca,toksyczne uszkodzenie serca[alkohol],choroby metaboliczne,jak nadczynność tarczycy i inne.
3.Zaburzenia rytmu serca np.bardzo wolne lub szybkie skurcze serca.
4.Mechaniczne ograniczenia pracy serca,szczególnie w wyniku wad zastawkowych serca.Dzieje się tak najczęściej wtedy,gdy wylot krwi do komór serca lub ujście z nich wykazują zaburzenia budowy i funkcji.
*Niewydolność krążenia pochodzenia obwodowego.
1.Zmniejszenie ilości krwi krążącej.
2.Zaburzenia regulacji napięcia ściany naczyń.
12-04-2009 06:49
Oblicza się że nadciśnienie i choroba niedokrwienna serca[w tym zawał]stanowią ok.90% przypadków niewydolności krążenia.
Ale do drastycznego spadku przepływu krwi może też dojść na innej drodze,wskutek zmian w obrębie samych naczyń krwionośnych np.krwotok,odwodnienie lub zmian w napięciu naczyń krwionośnych.Patologiczne rozszerzenie naczyń,ze spadkiem ciśnienia nawet do zera,może dotyczyć całego organizmu[wstrząs]lub tylko mózgu[omdlenie].Takie sytuacje zdarzają się w wyniku działania toksyn[wstrząs septyczny]lub tzw.dysregulacji nerwowo-hormonalnej.Wszystkie te mechanizmy niewydolności krążenia,których pierwotną przyczyną nie jest choroba serca,nazywamy niewydolnością krążenia pochodzenia obwodowego.
12-04-2009 07:11
Występowanie.
Wśród populacji ludzi dorosłych występuje ona u ok.1% i wyraźnie wzrasta wraz z wiekiem.U ludzi po 80 roku życia ok.15% wykazuje cechy jawnej niewydolności krążenia.W pełni rozwinięta niewydolność krążenia powoduje wysoką śmiertelnością ponad 50% mężczyzn i prawie tyle samo kobiet umiera w ciągu 5 lat trwania choroby.Trzeba podkreślić że obecnie w związku z postępem w leczeniu,tak farmakologicznym jak i chirurgicznym chorób serca,powodującym wydłużenie życia,stale wzrasta liczba chorych z niewydolnością krążenia,a więc problem tej choroby z roku na rok będzie narastał.
13-04-2009 14:37
Czynniki ryzyka.
Żadne leczenie farmakologiczne czy chirurgiczne nie dorównuje skutecznością działania profilaktyce tych schorzeń,a więc właściwemu odżywianiu,skutecznemu leczeniu nadciśnienia,odpowiedniemu trybowi życia.Zauważyć też należy że to co określamy jako,nerwowy tryb życia,usprawiedliwiamy najczęściej jako ,brak czasu,w istocie,w niemałej mierze,zależy od nas samych.
15-04-2009 04:06
Procesy zachodzące w ustroju,towarzyszące rozwijającej się niewydolności krążenia[serca]
Organizm broni się przed tymi niekorzystnymi zmianami poprzez uruchomienie szeregu mechanizmów kompensacyjnymi.W ich wyniku następuje przerost i powiększenie się masy mięśnia serca,przyspieszenie częstości jego skurczów[tachykardia].Innym mechanizmem obronnym jest także zmiana rozdziału krwi tak,aby zapewnić należyty przepływ krwi przede wszystkim przez najważniejsze życiowo narządy.Dzieje się to kosztem innych narządów,np.nerek.Spadek ich ukrwienia może z kolei powodować upośledzenie wydalania z moczem sodu i wody,z tendencją do tworzenia się obrzęków.
18-04-2009 03:01
Objawy niewydolności serca.
Gdy patologiczne zjawiska wywołujące tę chorobę,biorą górę nad możliwościami kompensacyjnymi,pojawia się w organizmie szereg niekorzystnych procesów,które na zasadzie błędnego koła nakładają się na już istniejące zmiany chorobowe.Jednym z nich jest zatrzymanie w organizmie w nadmiarze sodu i wody przez niedokrwione nerki,co w efekcie wywołuje gromadzenie płynów w tkankach i naczyniach.Przeciążone nadmiarem płynów serce musi wykonać zwiększoną pracę.Jednym z wcześniejszych symptomów niewydolności jest duszność,która nasila się w pozycji ciała na wznak i łasko.Ataki duszności pojawiają się z reguły po wysiłku,oraz w nocy.Często ataki duszności mijają po zmianie pozycji z leżącej na siedzącą.Innymi objawami niewydolności są:osłabienie,kołatanie serca,czasami sinica która jest objawem zaawansowania choroby.
Bardzo groźną postacią ostrej niewydolności jest obrzęk płuc dochodzi do niej gwałtownie,z objawami wydostawania się z jamy ustnej i nosa pienistej wydzieliny,oraz wywołuje słyszalny niekiedy nawet z daleka odgłos rzężenia w drogach oddechowych.Stan taki wymaga jak najszybszej interwencji lekarskiej.
18-04-2009 04:01
Klasyfikacja stopnia niewydolności krążenia.
1Brak wszelkich objawów niewydolności krążenia w spoczynku i przy zwykłym wysiłku.
2.Mały wysiłek fizyczny nie powoduje dolegliwości.Przy większym pojawia się zmęczenie,duszność,ból,serca dusznicowy.
3.Dolegliwości pojawiają się przy każdym wysiłku,nawet niewielkim wysiłku.Występuję duże ograniczenie aktywności fizycznej.W spoczynku brak objawów.
4.Objawy pojawiają się w spoczynku oraz przy każdym,nawet najmniejszym wysiłku.
18-04-2009 04:58
Leczenie.
W ostatnich latach medycyna wzbogaciła się o radykalną metodę leczenia-transplantację.Dla ogromnej większości ludzi chorych metoda ta jest czasami nie osiągalna,dlatego warto podkreślić duży postęp w odkrywaniu ciągle lepszych i skuteczniejszych leków.Niewydolność krążenia dotyka w swych negatywnych skutkach wiele różnych narządów,stąd bardzo celowe jest stosowanie ziół,które można w zaawansowanych okresach choroby kojarzyć z przyjmowaniem leków syntetycznych.Wykaz leków,ziół-zestawów będzie można znaleźć w Artykułach. Należy też podkreślić z naciskiem że większość chorób serca i naczyń można uniknąć lub przesunąć w czasie pod warunkiem zastosowania się odpowiednio wcześniej do wymagań profilaktyki.
18-04-2009 06:37
Dekalog zdrowego serca
1racjonalnie odżywiać się codziennie spożywać 40dag.jarzyn,owoców w stanie surowym,tłuszcze zwierzęce zastąpić roślinnymi,zredukować sól,cukier zastąpić miodem,unikać węglowodanów prostych,spożywać 30kg.rocznie ryb morskich,zredukować spożycie mięsa czerwonego i jego przetworów.
2wyeliminować papierosy,alkohol,mocnej kawy.
3dbać o właściwą masę ciała.
4być ciągle w ruchu każdego dnia przejść 4km.piechotą,nie uprawiać sportów wyczynowych,wskazane pływanie,jazda na rowerze,spacery.
5codziennie zażywać ekoleki zawierające GLA,NNKT.
6często kontrolować ciśnienie krwi i lipidów.
7poddawać się corocznym badaniom kontrolnym i systematycznemu leczeniu lekarskiemu,optymistycznie podchodzić do życia,mieć pożyteczne hobby,nie robić nic na siłę,rozumnie wypoczywać i pracować,dbać o sen,unikać zajęć obciążających nadmiernie układ krążenia.
18-04-2009 06:59
Produkty dozwolone.
1Pieczywo wszelakie bez dodatku soli lub z małą ilością,wszystkie rodzaje kasz i makaronów.
2Mleko,twaróg,ser biały.
3Białka jaj,całe jaja po uzgodnieniu z lekarzem.
4Chude gatunki mięs i ryb-cielęcina,wołowina,konina,kura bez skory,królik,gołąb,dorsz,karmazyn,karp,leszcz,szczupak,płotka,sandacz.
5Owoce dojrzałe wszelakie,surowe.
6Warzywa świeże.
7Rafinowane oleje roślinne,masło,śmietana dozwolona przez lekarza.
8Miód,przetwory owocowe,cukier w rozsądnej ilości.
9Przyprawy,zielony koper,szczypiorek,pietruszka,kminek,anyż,majeranek,cytryna.
18-04-2009 07:09
Produkty niedozwolone.
1Pieczywo słone,przygotowane z dodatkiem proszku do pieczenia,groch ,soja,fasola.
2Wszelkie sery twarde,topione,fermentowane.
3Żółtko jaj,jaja całe.
4Tłuste gatunki mięs i ryb-wieprzowina,baranina,gęś,kaczka,śledź,węgorz,łosoś,ryby w oleju,konserwy mięsne i rybne,mięsa peklowane i wędliny.
5Owoce niedojrzałe,kapusta,groch,fasola,konserwy warzywne,solone.
6Słonina,smalec,boczek,margaryna twarda,masło.
7Ciasta tłuste,ciasta z kremem,ciasta z proszkiem do pieczenia,torty,czekolada.
8Pieprz,musztarda,papryka w proszku,listki bobkowe,gorczyca,ocet.
04-01-2010 06:52
Wzbogacasz tą rubrykę w wiele pozytecznych rzeczy niemniej ostatnie badania całkowicie zaprzeczają sloganowi że masło roslinne,margaryny,oleje nienasycone to zbawienie dla zdrowia.Wszystko co sztucznie wytworzone zawsze nie bedzie zdrowe dla człowieka.Skoro było by tak jak piszesz, ludzie w wieku 30 lat z wagą 64 kg i cholesterolem 174 nie mieliby zawałów.A mają i to coraz częsciej.Pamiętam lata 60 te Takie rzeczy się na codzień nie zdarzały.Zawał był tematem dnia małego miasteczka.A dziś.To normalnośćDlatego wszystko co pochodzi prosto z ziemi zawsze bedzie zdrowsze od sztucznego,Bez względu czy nam to się podoba czy nie.Pozdrowienia
04-01-2010 06:57
Wzbogacasz tą rubrykę w wiele pozytecznych rzeczy niemniej ostatnie badania całkowicie zaprzeczają sloganowi że masło roslinne,margaryny,oleje nienasycone to zbawienie dla zdrowia.Wszystko co sztucznie wytworzone zawsze nie bedzie zdrowe dla człowieka.Skoro było by tak jak piszesz, ludzie w wieku 30 lat z wagą 64 kg i cholesterolem 174 nie mieliby zawałów.A mają i to coraz częsciej.Pamiętam lata 60 te Takie rzeczy się na codzień nie zdarzały.Zawał był tematem dnia małego miasteczka.A dziś.To normalnośćDlatego wszystko co pochodzi prosto z ziemi zawsze bedzie zdrowsze od sztucznego,Bez względu czy nam to się podoba czy nie.Pozdrowienia
Polska
02-02-2016 15:50
O jakie badania chodzi? Proszę o jakiś przykład.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |