Forum
Autor tematu justyna303 (4)
Częstochowa
26-05-2009 07:56
ja ostatnio mam bardzo często nogi się uginają brak orientacji i mam wrażenie że zaraz zemdleję oblewam się potem i faktycznie zaczynam odpływać
26-05-2009 12:16
To ja wtedy staram sie uspokoić oddechem. Czasem pomaga, a czasem nie bardzo. A jak jade autobusem, to zauwazyłam, ze lepiej sie czuje jak mam słuchawki na uszach i czegos słucham.
Płock
21-12-2009 19:46
Ja ratuję się oddechem to pomaga wyrównać emocje . Bierzesz głeboki oddech później wydychasz powoli powitrze.ja ratuje się wyjsciem na świeze powietrze i równiez staram sie oddychać.
szczecin
07-01-2010 13:23
ja staram sie czyms zajac zeby o tym nie myslec..;najbardziej boje sie jak ide gdzies sama po miescie...to nie jest przyjemne.hmmm
09-04-2010 08:51
Jak wygląda atak paniki i jak go leczyć? Jest wiele metod - najpierw trzeba zdiagnozować problem, ocenić jego nasilenie, a wtedy... domowe sposoby, specjalista, psychoterapia. Zobacz www.atakipaniki.pl
warszawa
07-01-2011 23:45
Witajcie, jestem tu nowa ale niestety z tym samym problemem, często łapie mnie lęk i dlatego nigdzie nie wychodzę sama bo się boję że nie ma nikogo bliskiego nikt nie udzieli mi pomocy. Jak uda mi się z wielkim trudem gdziekolwiek wyjść i złapie mnie lęk to uciekam do domu- serce wtedy wali jak oszalałe, mam ciarki w nogach i w rękach a wystarczy że wejdę tylko na klatkę schodową już czuję się dobrze. to jest straszne!! biorę od 4 mcy hydroxizinum 3 razy dziennie po dwie tabl. i muszę powiedzieć że nie jest najgorzej, chciałabym jeszcze tylko zapanować nad swoim zachowaniem w momencie ataku lęku? znacie jakieś sposoby? czytałam o oddychaniu ale jak mnie złapie lęk to nie mam nic innego w głowie jak tylko uciec do domu z tego miejsca więc raczej się na tym oddychaniu nie skupię.pomożecie?pozdrawiam was wszystkich nerwuski
Gdańsk
24-05-2011 18:02
W przypadku fobii społecznej mamy do czynienia z tą częścią mózgu, która monitoruje sytuacje, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Mózg jest niezwykle złożony, jedna jego cześć, która jest szczególnie związana z nagłą reakcją lękową jest zwana ciałem migdałowatym. Reaguje na strach i uczucie zagrożenia, odpowiada za pamięć emocjonalną i bierze udział w rozpoznawaniu stresora i przypisywaniu mu znaczenia emocjonalnego.

Istnieją odpowiednie techniki pokonywania lęku.

Regularne, ćwiczenia są jednymi z najcenniejszych techniki, które pomogą zmniejszyć stres i poprawić nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Sednem jest zwrócenie większej uwagi na stan naszych mięśni, gdyż to w nich kumuluje się cały stres. Oddech zaś jeszcze bardziej bezpośrednio wyraża stan naszego napięcia emocjonalnego, czyli jest jakby drugim stopniem pogłębiania relaksacji.

Jak oddychać w czasie napadu lęk


1. Przełącz sie na oddychanie przeponowe. Weź powoli głęboki wdech przez nos.
2. Wstrzymaj oddech przez kilka sekund, co może być trudne na początku, ale staraj się tak zachować.
3. Powoli zwolnij oddech z jamy ustnej.
Aby wydłużyć i uregulować oddech, umysł musi być nieustannie świadomy przepływu oddechu. Gdy traci się uważność, proces oddychania wraca do nawykowego trybu, niezależnego od naszej woli.

Mamy tendencję, aby sądzić, że stres jest spowodowany wyłącznie przez zewnętrzne sytuacje i ludzi. Nie zawsze jesteśmy w stanie wpływać na zachowania i postawy innych, ale mamy ogromny wpływ na nas samych i sposób reagowania na trudne sytuacje. Często nasze własne przekonania, nasz styl myślenia, poglądy na temat siebie, innych ludzi i świata w ogóle, może zaostrzyć nasz stres.
Musisz zdać sobie sprawę z jednego faktu: Jesteś w stanie nad nimi zapanować, możesz wybierać myśli, tak jak codziennie rano wybierasz ubranie.

Stop negatywne myśli

Zatrzymaj myśl lub obraz, widząc wielki, czerwony znak stop w myślach. Świadomie zacznij oddychać powoli przeponą, śpiewaj pozytywnie brzmiącą piosenkę, zjedz jabłko, myśl wolniej, mów wolniej, poruszaj się wolniej.
Odwracaj uwagę od natrętnych myśli, zajmij czymś umysł, skup się na oddechu. Zaczynasz oddychać głęboko, a panika potrzebuje innego rytmu oddechu, uniemożliwiasz wybuch złości. Dlaczego się boisz

Dlaczego się boisz? Głównie chodzi o to, jakie wrażenie zrobisz na innych. Boisz się tylko wtedy, gdy oczekujesz czegoś od innych osób, np. akceptacji.
Techniki relaksacji
Polska
09-04-2013 10:24
Jak radzicie sobie z napadami paniki w miejscach publicznych?
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |