Forum
Białaczka:medycyna alternatywna
Autor tematu Anna (13)
Białystok
29-06-2009 21:48
Białaczka: szkodliwość medycyny alternatywnej
Sekcja: Postepy w medycynie
Data publikacji: 2006-02-22
Dziedzina: Onkologia

W styczniowym numerze amerykańskiego czasopisma Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Dziecięcej (SIOP) Pediatric Blood and Cancer (2006, 46: 94-98) naukowcy z bydgoskiej Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii CM UMK opublikowali wyniki swoich badań nad preparatami medycyny alternatywnej. Udowodnili brak działania przeciwbiałaczkowego tych preparatów.
W bydgoskiej Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii od 1999 roku prowadzone są pod kierunkiem dr. hab. Jana Styczyńskiego badania wrażliwości in vitro komórek białaczkowych na leki przeciwnowotworowe. Wyniki tych badań lekarze z Bydgoszczy opublikowali w licznych prestiżowych czasopismach medycznych, m.in. w Journal of Clinical Oncology i Leukemia.

Wyciągi roślinne stymulują rozwój nowotworu?

W ostatnim okresie przeprowadzono badania nad działaniem trzech preparatów medycyny alternatywnej. Testowano wyciąg z jemioły pospolitej (Viscum album), który jest podstawowym składnikiem m.in. preparatu Iscador oraz wyciągi z dwóch roślin tropikalnych, pochodzących z okolic Peru: Uncaria tomentosa (znajduje się w preparacie Vilcacora) i Croton lechleri (stanowi podstawę preparatu Sangre de drago - Smocza Krew). Sprawdzano ich działanie na komórki białaczkowe izolowane od 51 dzieci z ostrymi białaczkami (w wieku od 1,5 roku do 16 lat), na 4 laboratoryjne linie komórek białaczkowych (Jurkat, CCRF-CEM, HL-60, K-562) oraz na normalne limfocyty pobrane od 8 zdrowych dzieci. Cytotoksyczność i aktywność antyproliferacyjną badanych substancji roślinnych oznaczano za pomocą testu MTT, natomiast odsetek komórek apoptotycznych metodami cytofluorymetrycznymi (test wiązania aneksyny V i jodku propidyny oraz analiza cyklu komórkowego).
Analizy dały zaskakujące wyniki: zaobserwowano, że badane preparaty medycyny alternatywnej nie wywierają działania przeciwbiałaczkowego, ale dodatkowo u części pacjentów stwierdzono zwiększenie przeżywalności komórek białaczkowych, co oznacza możliwość stymulacji rozwoju nowotworu. Dodanie wyciągu z jemioły zwiększyło przeżycie komórek nowotworowych w 45 proc. przypadków, wyciągu z Uncaria tomentosa aż w 96 proc. przypadków, natomiast wyciągu z Croton lechleri w 83 proc. przypadków. Stymulacja taka nie była obserwowana, gdy działaniu testowanych substancji poddawano zdrowe limfocyty.
Wynikami badań zainteresowali się lekarze z wielu krajów, ponieważ stanowią istotną informację dla pacjentów korzystających z metod medycyny alternatywnej
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |