Forum
Choroby - Anoreksja - leczenie anoreksji ....
Autor tematu admin (69)
Polska
16-11-2009 04:20
Choroby - Anoreksja - leczenie anoreksji - Jak i kiedy zorientowaliście się, że chorujecie na anoreksję? Czy poddaliście się leczeniu? Jak ono wygląda i czy przynosi efekty?
Poznań
16-05-2013 11:24
Co sądzicie o terapii w specjalnych ośrodkach leczenia zaburzeń odżywiania? Takich, gdzie chory ciągle jest pod opieką specjalistów i ani na krok nie spuszcza się go z oka?
16-05-2013 11:37
Nie korzystałam,ale uważam,ze rzeciwiscie w takich zaburzeniach wsparcie specjalistów jest bardzo ważne,róznego rodzaju psychoterapie itp jak najbardziej wskazane, bo wypisanie recepty i "wypchniecie" za drzwi zbyt wiele nie zdziała.
19-09-2013 12:58
Admin znowu zadał pytanie, które siadczy o tym, że nie wie o czym pisze... Julekk87 - tylko terapia w specjalnych ośrodkach leczenia zaburzeń odżywiania ma sens. Albo dłogotrwała i intensywna psychoterapia indywidualna lub grupowa. Specyfiką tego zaburzeenia jest to, że chora/chory nie chce się leczyć! I nie ma takiego momentu, że anorektyk sam zorientował się, ze jest chory... Najczęściej to rodzina, znajomi, nauczyciele zauważają ze coś jest nie tak. Często za poźno... A żeby leczyć taką osobę czasem trzeba uciekać się do rozwiązań sądowych - np. ubezwłasnowolnienia dorosłej córki po to, aby poddać ją skutecznemu leczeniu w szpitalu. Pozdrawiam admina, zanim mnie zbanuje!
19-09-2013 22:04
Magdaleno mam nadzieję,ze nie zbanuje Cię za bardzo cenną odpowiedź,zgadzam sie w pełni.Zainteresowanym polecam książkę "Powietrze na śniadanie" nie pamietam autorki,cienka książeczka z serii przedstawiajacej problemy młodzieży,bardzo życiowe i na czasie.
Pozdrawiam Cię Magdaleno serdecznie.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |