Spokojne leżenie ułatwia sztuczne zapłodnienie
03-11-2009 08:34
Kobiety poddane sztucznej inseminacji mają większe szanse na zajście w ciążę, jeśli po zabiegu przez dłuższy czas leżą spokojnie - informuje "British Medical Journal".

Sztuczne zapłodnienie, a właściwie zaplemnienie metodą "in vivo" stosuje się zwłaszcza w przypadkach niepłodności na niejasnym tle, przed zastosowaniem metody in vitro. Nasienie jest wprowadzane do macicy sztucznie. Tak jak przy naturalnym poczęciu, do zapłodnienia dochodzi w jajowodzie. W przypadku niepłodności mężczyzny nasienie może zostać pobrane od innego dawcy.

Zespół dr Inge Custers z centrum medycznego w Amsterdamie wykazał, że spośród poddanych zabiegowi sztucznej inseminacji kobiet dzieci urodziło 27 proc. tych, które po zabiegu leżały przez 15 minut, natomiast w przypadku tych, które od razu wstały i sobie poszły odsetek ten wyniósł tylko 17 proc.

Holendrzy zaaranżowali już w swoich klinikach leczenia niepłodności odpowiednie warunki, aby kobiety po zabiegu sztucznego zaplemnienia mogły spokojnie leżeć przez kwadrans. Choć wymaga to dodatkowego czasu miejsca, pozwala za to uniknąć wielokrotnych wizyt, może też zaoszczędzić pewnej liczbie par kosztownego zabiegu in mitro.









Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.