Choroby - Zgrzytanie zębami? Prąd Ci pomoże!
17-11-2009 16:43
Choroby - Zgrzytanie zębami? Prąd Ci pomoże!  Zgrzytasz zębami? Pomoże łaskotanie prądem.


Pacjenci z Wielkiej Brytanii, którzy cierpią z powodu zgrzytania zębami, mają powody do radości. Jedna z sieci gabinetów stomatologicznych w Hull wprowadziła do sprzedaży urządzenie, które w nocy wysyła impulsy elektryczne zapobiegając zaciskaniu się szczęk.


Choć może się to wydawać zabawne, bruksizm - czyli właśnie zgrzytanie zębami - to mało przyjemna przypadłość. Dokucza szczególnie w nocy, kiedy utrudnia sen choremu i jego partnerce (partnerowi). Za jej przyczynę uważa się problemy psychologiczne - np. długotrwały niepokój czy stres. Oprócz kłopotów ze snem może wywoływać bóle głowy czy sztywnienie karku.

Dotychczas osobom zgrzytającym zębami proponowano, co najwyżej terapię psychologiczną. Być może jednak ich problemy mogą zostać rozwiązane w znacznie prostszy sposób - za pomocą technologicznego gadżetu. Wyprodukowane w Danii urządzenie Grindcare składa się z małej elektrody, którą przyczepia się do skroni. Monitoruje ono skurcze mięśni twarzy i kiedy ich napięcie rośnie, wysyła słaby impuls elektryczny. Napięcie spada, nie dochodzi do zgrzytania, a co najważniejsze osoba, używająca Grindcare nie budzi się.

Dotychczas wykazano, że w ciągu dwóch miesięcy, Grindcare zmniejsza zgrzytanie zębami o 80 proc. Specjaliści podkreślają jednak, że badania zostały na razie przeprowadzone na małej próbie pacjentów i muszą być kontynuowane.

Źródło: zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.