Dzieci otyłych matek mają problemy z kręgosłupem.
13-02-2009 08:39
U dzieci otyłych matek częściej występują takie nieprawidłowości, jak rozszczep kręgosłupa, rozszczep wargi czy wady serca - informuje „Journal of the American Medical Association".

Otyłość i nadwaga dotyczą coraz większej liczby osób w krajach rozwiniętych - w roku 2015 na świecie może być 2,3 miliarda ludzi z nadwagą i 700 milionów otyłych.

Wiadomo, że otyłe kobiety mają większe trudności z zajściem w ciążę, a ich dzieci częściej rodzą się za wcześnie. Zespół dr Judith Rankin z Newcastle University przeanalizował dane z 39 wcześniejszych badań, dotyczących otyłych kobiet.

Okazało się, że rozszczep kręgosłupa, który zwykle występuje u jednego na 2000 noworodków, w przypadku dzieci otyłych matek jest dwukrotnie częstszy. Wada rozwija się we wczesnych stadiach ciąży, gdy zachodzą procesy kształtowania centralnego układu nerwowego. Z powodu zaburzonego rozwoju cewy nerwowej, powstające kręgi nie stanowią pełnej ochrony dla rdzenia kręgowego. Rdzeń może znajdować się tuż pod skórą, a czasami nie jest nią przykryty w ogóle.

W ciężkich postaciach choroby rozszczepowi towarzyszy uszkodzenie rdzenia kręgowego. Może wystąpić częściowy paraliż i utrata czucia poniżej wadliwego kręgu.


Źródło: www.forumzdrowia.pl
Zdjęcie: www.dreger.kei.pl


 

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.