Choroby, Oty³o¶æ: Pszenica a odchudzanie
19-04-2010 08:28
Choroby, Oty³o¶æ: Chc±c schudn±æ, mamy do wyboru wiele ró¿nych diet i jedno podstawowe za³o¿enie - Je¶æ mniej. Obecnie jednak dietetycy skupili siê na pszenicy.

W swojej prostocie pszenica zawiera wiele zwi±zków mineralnych i witamin, co mo¿e nieco uspokoiæ obawy. Przechodz±c do samej, równie prostej diety - w zale¿no¶ci od potrzeb i wytrwa³o¶ci, dietê "mo¿na" stosowaæ 3-7, a nawet 12 dni. W tym czasie swoje podniebienie raczy siê gotowan± pszenic± (na 1 szklankê pszenicy 3 szklanki wody). Aby nieco urozmaiciæ dietê, mo¿na j± je¶æ ³y¿k±, widelcem, pa³eczkami, z miseczki, talerzyka lub kubeczka.

Dieta ma za zadanie oczy¶ciæ organizm. Dodatkowo, jej pochodzenie przypisano medycynie chiñskiej, która proponuje podzia³ ze wzglêdu na typ osoby: ciep³y lub zimny.

Osoby ciep³e to osoby maj±ce tendencjê do podwy¿szonego ci¶nienia, stroni±ce od upa³ów i dusznych pomieszczeñ. Wed³ug chiñskich dietetyków - jest to doskona³a dieta dla tych osób. Z powodzeniem mog± j± stosowaæ nawet rzeczone 7 i 12 dni. Im nie zaleca siê uzupe³niania jej o "dodatki" w postaci warzyw.

Typ zimny to charakterystyczne zmarzluchy - zimne stopy i d³onie, niskie ci¶nienie. Typom zimnym stosowanie diety proponuje siê jedynie przez trzy dni, wzbogacaj±c j± o warzywa (gotowana marchew, buraki, pietruszka, seler, koper, kapusta). Mo¿na pozwoliæ sobie równie¿ na odpowiednie przyprawienie dañ - tymianek, rozmaryn, kminek, koper.

Wed³ug niektórych znawców makrobiotyki - pszenicê mo¿na zast±piæ kaszami, ale nie by³aby to wtedy dieta pszeniczna.



¬ród³o: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjêæ7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
og³oszeñ24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesi±cu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych ³atwych do zdiagnozowania, ale tak¿e maj±cych ró¿ne objawy. Zara¿enie siê wirusem to choroba nabyta ale s± te¿ choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. ¬ród³em choroby mo¿e byæ stan zapalny, zapalenie ucha czy gard³a to wrêcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy siê poddaæ po wizycie u lekarza laryngologa, ale s± jeszcze inne choroby, które lecz± lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynaæ siê kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbaæ o nie zanim objawy choroby dadz± znaæ o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znaæ o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako z³ote lekarstwo na zdrowie, które wypêdzi z nas choroby. Jednak powinni¶my dbaæ o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.