Choroby, Marskość wątroby: Jedz czekolade
20-04-2010 08:27
Choroby, Marskość wątroby: Udowodniono już, że czekolada wpływa pozytywnie na serce i nasze samopoczucie. Na co jeszcze? Dowiedz się!

Najnowsze badania odkrywają kolejne zdrowe właściwości uwielbianego przez wszystkich smakołyku, jakim jest czekolada. Wykazują, że bogata w kakao, ciemna czekolada może być zalecana osobom cierpiącym na marskość wątroby.

Hiszpańscy naukowcy ogłosili w czwartek, że spożywanie ciemnej czekolady ogranicza podwyższenie ciśnienia krwi, często występujące w jamie brzusznej po posiłku, które może być niebezpieczne dla osób z chorą wątrobą. W ciężkich przypadkach może to doprowadzić nawet do pęknięcia naczyń krwionośnych.

W czekoladzie znaleziono przeciwutleniacze, które są odpowiedzialne za poszerzenie komórek mięśni gładkich w naczyniach krwionośnych, co dobrze wpływa na ciśnienie tętnicze.

W badaniach przeprowadzonych na 21 pacjentach, zaobserwowano znacząco mniejszy wzrost ciśnienia krwi w wątrobie u tych, którzy spożywali czekoladę o 85-procentowej zawartości kakao. Spożywanie białej czekolady nie przyniosło jednak tak dobrych efektów.

- To badanie wyraźnie pokazuje związek pomiędzy jedzeniem ciemnej czekolady, a obniżeniem nadciśnienia. Wskazuje na potencjalne źródło pomocy w leczeniu pacjentów z marskością wątroby - powiedział Mark Thursz, profesor hepatologii z londyńskiego Imperial College.

Wyniki badań zostały przedstawione na dorocznym spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Wątrobą w Wiedniu. Po wielu wcześniejszych badaniach naukowcy stwierdzili, że ciemna czekolada ma również pozytywny wpływ na pracę serca.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.