Choroby, Dieta: Nadwaga zawodowa
11-05-2010 08:33
Choroby, Dieta: Nadwaga to problem ludzi niemal w każdym kraju. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Czy i kiedy Polacy tyją najbardziej?

Prawie 60 proc. Polaków w żaden sposób nie dba o swoją sylwetkę w miejscu pracy - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów kampanii producenta preparatu wspomagającego odchudzanie.

Jedynie 23,8 proc. Polaków unika żywności typu fast food. Równie rzadko korzystamy z rozwiązań wymagających ruchu, takich jak spacer do pracy z dalszego przystanku, dalej położonego parkingu (4,7 proc) - czy nawet zwyczajne wchodzenie po schodach. Znikoma liczba respondentów przygotowuje swoje posiłki do pracy w sposób przemyślany. Zaledwie 21,4 proc. zabiera ze sobą jedzenie przygotowywane w domu.

- W pracy spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, dlatego wyniki te można uznać za niepokojące. Brak ruchu, lunche w restauracjach szybkich dań lub zamawianie gotowych wysokokalorycznych posiłków, to najprostsza droga do otyłości. Tymczasem kilkunastominutowy spacer przed lub po pracy, przygotowanie zdrowych posiłków w domu ułatwiłoby dbanie o szczupłą sylwetkę w miejscu pracy - mówi lek. med. Maciej Chylak, ekspert programu producenta preparatu wspomagającego odchudzanie.

Niezdrowe i nieregularne posiłki, siedzący tryb pracy jedynie sprzyjają otyłości. Dowodem na to są przeprowadzone badania, które mówią jasno: Polacy nie dbają o siebie. Warto więc przyswoić sobie rady Macieja Chylaka i poczuć się lżej nie tylko w pracy, ale i poza nią.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.