|
Aktualności
Choroby, Leczenia: Wózek nowej generacji
17-08-2010 07:17
Choroby, Leczenia: Wózek zastępuje nie chodzącym nogi. Im lepszy i nowocześniejszy tym lepiej żyje się im ze swoją niepełnosprawnością.
Pomysł inżynierów z japońskiego Saitama University może ułatwić życie osobom poruszającym się na inwalidzkim wózku oraz ich opiekunom. W należącym do uniwersytetu Human-Robot Interaction Center opracowano wózek, który automatycznie podąża za wybraną osobą. Zamontowano w nim kamerę i czujniki laserowe, dzięki którym elektryczny wózek utrzymuje się cały czas po lewej stronie swojego przewodnika. System śledzi również ułożenie ramion prowadzącej osoby i przewiduje kierunek, w którym zamierza ona skręcić. Nawet jeśli będzie tylko obracała się stojąc w miejscu, wózek będzie krążył wokół niej tak, aby utrzymać się w odpowiedniej pozycji. System wykrywa ściany, ludzi i inne przeszkody na swojej drodze. Użytkownikowi wózka nie grozi więc przypadkowe zderzenie. Za jedną osobą może też podążać więcej niż jeden pojazd. Wynalazek jest już testowany w ośrodkach opieki. Często nie mają wystarczającej liczby personelu. Zdarza się, że jedna osoba musi pchać dwa wózki. Przeznaczony dla niepełnosprawnych, pojazd z inteligencją pomoże uporać się z tym problemem. Źródło: www.zdrowie.onet.pl |
STATYSTYKI
zdjęć | 7598 |
filmów | 425 |
blogów | 198 |
postów | 50488 |
komentarzy | 4204 |
chorób | 514 |
ogłoszeń | 24 |
jest nas | 18899 |
nowych dzisiaj | 0 |
w tym miesiącu | 0 |
zalogowani | 0 |
online (ostatnie 24h) | 0 |
Zobacz inne nasze serwisy:
Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.