Smutne dzieci wyrastają na schorowanych dorosłych
04-03-2009 08:03
Osoby, które w dzieciństwie uważano za smutne spędzają więcej czasu na zwolnieniu chorobowym - dowodzą badania, opublikowane na łamach "British Journal of Psychiatry".

Badania przeprowadzone przez naukowców z londyńskiego King's College wykazały, że osoby, które były w latach szkolnych określane przez nauczycieli jako smutne, nieszczęśliwe lub często płaczące, pięć razy częściej miały problemy zdrowotne w średnim wieku.

W badaniu uczestniczyło 7100 osób urodzonych w szkockim mieście Aberdeen w latach 1950 - 1955. W pierwszej części badań, gdy badani byli w wieku szkolnym, naukowcy pytali nauczycieli o temperament dzieci i ich frekwencję na lekcjach. Obecnie, gdy badana grupa osiągnęła wiek średni, badacze upomnieli się o informacje na temat ich życia zawodowego.

Po zestawieniu tych danych okazało się, że dorośli określani niegdyś mianem smutnych spędzali więcej czasu na zwolnieniu chorobowym niż osoby, które w dzieciństwie nie cieszyły się najlepszym zdrowiem i często opuszczały lekcje z powodu choroby.

"Nie twierdzimy, że nastrój, który dominował w dzieciństwie jest przyczyną chorób, choć z pewnością może przyczyniać się do ich powstawania" - mówi autor badań dr Max Henderson.

Według naukowców, takie usposobienie dzieci jest często spowodowane brakiem zainteresowania lub nieodpowiednim podejściem rodziców. Naukowcy podkreślają, że "smutne" dzieci są również bardziej narażone na depresję i stany lękowe, co bywa kolejną przyczyną ich nieobecności w pracy.




Źródło: www.forumzdrowia.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.