Choroby, Uroda: Samobójstwo
20-09-2010 08:32
Choroby, Uroda: Czy problemy z cerą mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji z utratą życia włącznie?

Ciężka odmiana trądziku młodzieńczego może być przyczyną problemów ze sferą psychiczną nastolatków (włącznie z myślami samobójczymi).

Badania przeprowadzone przez Instytutu Dermatologii Uniwersytetu w Oslo na ponad 3,5 tys. 18- i 19-latków wykazały, że dziewczęta z cięższą odmianą trądziku mają dwa razy częściej myśli samobójcze w porównaniu z koleżankami o zdrowej cerze. Chłopcy z tą samą przypadłością trzy razy częściej myślą o samobójstwie niż pozostali.

- Nasze badania dotyczące zdrowia psychicznego dzieci z trądzikiem różniły się od poprzednich. Kwestionariusz został przekazany młodzieży z ogólnej populacji, podczas gdy wcześniejsze badania obejmowały tylko nastolatki, które leczyły trądzik - podkreślił profesor Jon Halvorsen z Instytutu Dermatologii.

Stwierdzono również, że skutkiem ubocznym niektórych leków przeciwtrądzikowych może być zwiększone ryzyko wystąpienia depresji oraz myśli samobójczych.

- Nie badaliśmy konkretnych leków, ale nasze badania wskazują, że ciężki trądzik może narażać młodzież na większe ryzyko depresji - stwierdził Jon Halvorsen.

Młodzież z trądzikiem może mieć również większe problemy z nauką i komunikacją z rówieśnikami. Częściej odczuwają samotność i smutek. Dziewczęta mogą mocniej odczuwać to, że nie mają chłopaka lub że nie idzie im najlepiej w szkole.

- System opieki zdrowotnej i szkoły powinny być świadome tego problemu. A młodzież z trądzikiem powinna być zachęcana do leczenia - przyznał profesor Jon Halvordsen.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.