Rzeżączka coraz odporniejsza na antybiotyki
07-03-2009 08:55
Rzeżączka, pospolita infekcja przenoszona drogą płciową, staje się coraz bardziej odporna na antybiotyki - informuje "New Scientist".

Rzeżączkowe zapalenie może doprowadzić do niepłodności - zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Dotychczas chorobę udawało się zwykle wyleczyć tanimi i dostępnymi antybiotykami, jednak coraz częściej szczepy rzeżączki stają się odporne na stosowane w typowym leczeniu antybiotyki z grupy chinolonów.

Odporne szczepy pojawiły się na przykład w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Kanadyjskie badania wykazały, że odsetek szczepów odpornych na chinolony wzrósł z 4 procent w roku 2002 do 28 w 2006. Tamtejsze władze zalecają stosowanie innych antybiotyków - cefalosporyn. Jednak w roku 2008 w Japonii pojawiły się pierwsze szczepy gonokoków odpornych na cefalosporyny.









Źródło: www.forumzdrowia.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.