Choroby, Genetyka: Wzrost
12-10-2010 09:02
Choroby, Genetyka: Wzrost zdaniem naukowców zapisany jest w wielu kombinacjach ludzkiego genu.

Setki genów zlokalizowanych w co najmniej 180 miejscach naszego genomu wpływają na wzrost dorosłych ludzi - informują naukowcy z USA na łamach najnowszego numeru czasopisma "Nature".

Wiele cech dorosłych ludzi, w tym wysokość ciała, jest uwarunkowanych poligenetycznie czyli przez różne warianty genów zlokalizowanych w kilku miejscach genomu.

Joel Hirschhorn wraz z kolegami z Children's Hospital, Harvard Medical School i Broad Institute w Bostonie badał genom blisko 200 tys. osób w poszukiwaniu genów związanych z wysokością ciała. Naukowcy odkryli ponad 100 nowych regionów DNA, co łącznie z wcześniej poznanymi daje 180 miejsc naszego genomu odpowiedzialnych za ok. 10 proc. różnic w wysokości ludzi.

Opisane przez naukowców geny kodują białka zaangażowane w procesy związane ze wzrostem. Autorzy pracy podkreślają, że ich odkrycie dowodzi przydatności metody analizy całego genomu w poszukiwaniu genów związanych z różnymi procesami i cechami ludzi. Przy pomocy innych metod biologii molekularnej można będzie lepiej zrozumieć podstawy genetyczne złożonych cech ludzkich.



Źródło: www.doz.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.