Choroby, Odkrycie: Stanie w korku
01-12-2010 08:19
Choroby, Odkrycie: Nienawidzisz stać w korku? Uważaj na zdrowie.  Takie wnioski plyną o najnowszych badań.

Przedzierając się przez zakorkowane ulice zazwyczaj denerwujemy się tym, ile czasu marnujemy stojąc w bezruchu. Zwykle jednak nie myślimy o tym, jakie konsekwencje dla naszego zdrowia i samopoczucia może mieć codzienne stanie w korkach. Eksperci i lekarze ostrzegają, że konsekwencje mogą być bardzo poważne...

- Ze zdrowotnego punktu widzenia stanie w korkach ulicznych jest nie tylko bezużyteczne, ale i szkodliwe - przestrzega lekarz medycyny Mirosław Limanowski. - Najczęściej wzrasta ciśnienie i przyspiesza tętno, które nie jest jednak związane ze zdrowym wysiłkiem fizycznym. Długotrwałe unieruchomienie powoduje pogorszenie wentylacji. Dochodzą do tego również szkodliwe czynniki zewnętrzne: wzrost stężenia spalin oraz narastający poziom hałasu i wibracji powodowanych przez pracujące na wolnych obrotach silniki. W tym splocie niekorzystnych okoliczności zachowanie wzmożonej uwagi i koncentracji do dalszej jazdy jest bardzo trudne, a skutki stania w korku są jeszcze długo odczuwalne, bo odbijają się na pracy zawodowej i życiu osobistym - dodaje Limanowski.

Istnieje jednak dobra alternatywa dla samochodu - rower. Eksperci są zgodni: w sezonie wiosenno-letnim, a także podczas ciepłych dni jesiennych, warto skorzystać z tego środka lokomocji. - Mimo wydatku energetycznego, obok spaceru po mieście, jest to najbardziej efektywny i najtańszy sposób dojazdu do centrum - przekonuje trener sportów wytrzymałościowych, Dariusz Sidor.


Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.