Choroby, Psychologia: Jak się kłócisz
25-02-2011 07:38
Choroby, Psychologia: Postawa w obliczu konfliktu i komfrontacji zakodowana jest w naszej psychice już od dzieciństwa.


Jeśli łatwo godzisz się po każdej sprzeczce i szybko o niej zapominasz - podziękuj swoim rodzicom. Według amerykańskich uczonych nasza postawa w obliczu konfliktów zależy od tego, jak byliśmy traktowani we wczesnym dzieciństwie.

Uczeni z University of Minnesota obserwowali grupę osób od pierwszego roku życia aż do ukończenia 20 lat. Po tym czasie badani odpowiedzieli na pytania dotyczące strategii radzenia sobie z konfliktami i najczęstszych przyczyn kłótni, w których uczestniczą.

Wyniki wykazały ogromny wpływ doświadczeń z dzieciństwa. Osoby, których rodzice lub opiekunowie w odpowiedni sposób rozładowywali negatywne emocje małego dziecka umiały same sobie poradzić z takimi uczuciami w dorosłym życiu. Kiedy takiego wsparcia ze strony opiekunów zabrakło, późniejsi 20-latkowie nie potrafili sobie poradzić z trudnymi emocjami i często przez długi czas tkwili w konflikcie.

Jeśli jednak nie zdobyliśmy potrzebnych umiejętności w pierwszych latach życia, możemy się ich nauczyć w dorosłym wieku, np. od partnera. - Zauważyliśmy, że ludzie, którzy nie doświadczali poczucia bezpieczeństwa jako dzieci, ale których partnerzy szybko dochodzą do siebie po kłótni, mają duże szanse na utrzymanie związku - powiedziała prowadząca badanie Jessica Salvatore.

Według uczonej było to "najbardziej ekscytujące odkrycie". Mimo wszystko, nasz los jest w naszych rękach...


Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.