Choroby, Intymność: Seksu coraz mniej
08-03-2011 08:23
Choroby, Intymność: Seks jest przyjemny i zdrowy a mimo to coraz więcej amerykańskich nastolatków i młodych dorosłych nie uprawia seksu.


Z seksem już nie jest jak dawniej. 28 proc. Amerykanów w wieku 15-24 lat w latach 2006-2008 nie rozpoczęło jeszcze życia seksualnego (to o 6 proc. więcej w porównaniu z pierwszym tego typu badaniem przeprowadzonym w 2002 r.) Trudno mówić o nowym zjawisku, gdyż w poprzednich raportach nie było aż tak dużo szczegółowych danych. Nie wszystkie też nastolatki uważają, że seks oralny i analny to także "uprawianie seksu". 

Podobnie jest w Polsce. Z badań przeprowadzonych w 2004 r. wynika, że w naszym kraju przed 15. rokiem życia współżycie rozpoczyna 20 proc. chłopców i 16 proc. dziewcząt. W wieku 17-18 lat inicjację seksualną ma za sobą 40 proc. młodzieży. - Oznacza to, że kontaktów seksualnych przed 18. rokiem życia nie utrzymuje aż 60 proc. osób - mówi prof. Izdebski.

Zbigniew Wojtasiński



Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.