Choroby, Otyłość: Jak radzą sobie obie płci?
19-04-2011 06:30
Choroby, Otyłość: Jest wiele osób którym na prawdę ciężko jest schudnąć. Która płeć ma łatwiej i komu częściej i szybciej udaje się schudnąć?

Jak skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów? To pytanie zadają sobie już nie tylko Amerykanie. Problem otyłości coraz częściej dotyczy również nas, Europejczyków. Okazuje się też, że na problem z wagą inaczej spoglądają panowie, a inaczej panie.

Mężczyźni najczęściej traktują walkę z kilogramami jak zadanie do wykonania. Opracowują szczegółowy plan działania: dieta ustalona ze specjalistą oraz ćwiczenia.

Kobiety na ogół są mało konsekwentne. U pań wygrywają emocje. Częściej pozwalają sobie na grzeszki jedzeniowe i znajdują dla nich wytłumaczenie. Kiedy skuszą się na batonika, najczęściej tłumaczą sobie: "to na pewno już ostatni, więcej nie jem” lub "dietę najlepiej zaczynać od poniedziałku" i wtedy sięgają po kolejnego. Potem mają z tego powodu wyrzuty sumienia. Dla poprawienia sobie humoru sięgają po kolejny przysmak i tak wpadają w błędne koło.

W większości wypadków mężczyźni rozpoczynają swą pierwszą kurację odchudzającą pomiędzy 30. - 45. rokiem życia, w okresie diametralnych zmian w życiu, w tym czasie panowie zaczynają dbać o swoje zdrowie, zaczynają uprawiać sport, zmieniają pracę, a coraz częściej zmieniają swoje partnerki życiowe. Dla mężczyzn jest to najczęściej tzw. pierwszy raz. Dlatego organizm ich reaguje lepiej na odchudzanie, przebiega ona w szybszym tempie oraz łatwiej niż u kobiet.

Panie dużo wcześniej zmuszają się do przechodzenia na drakońskie głodówki. Coraz częściej spotyka się dziewczynki, które już wieku 12-14 lat, stosują diety ubogoenergetyczne lub monodiety. Z biegiem czasu organizm czuje się zmęczony kolejnymi stratami na wadze, po których następuje najczęściej efekt jo-jo. Wówczas uruchamia instynkt przetrwania, którego celem jest odzyskanie straconych zapasów tłuszczowych oraz uruchomienie systemu ochronnego przed kolejnymi stratami. W taki sposób organizm "uodparnia się" na późniejsze próby odchudzenia go.

(M. Mikołajska)

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.