Choroby, Partnerstwo: Pieniądze szczęścia nie dają?
17-10-2011 08:32
Choroby, Partnerstwo: Naukowcy uważają,że to co wydawało by się, iż pomaga w uczuciach, w rzeczywistości szkodzi.

Pary, które mają więcej pieniędzy, częściej się kłócą i są ze sobą mniej szczęśliwe w porównaniu ze związkami, w których pieniądze nie stanowią aż tak dużej wartości - przekonują amerykańscy psycholodzy na łamach "Journal of Couple & Relationship Therapy".

Jason Carroll z Brigham Young University, który przeprowadził badania wśród 1734 amerykańskich małżeństw, zaobserwował, że materialistyczne nastawienie obojga partnerów oznacza więcej problemów w związku.

Każda z par wypełniała kwestionariusz dotyczący jakości relacji oraz roli, jaką odgrywają w ich życiu pieniądze i dobra materialne. Analiza statystyczna wyników wykazała, że pary twierdzące, iż pieniądze nie są dla nich ważne wypadały średnio o 10 - 15 proc. lepiej pod względem stabilności związku niż pary składające się z jednej lub obu osób o nastawieniu materialistycznym.

Wśród badanych par jedna na pięć deklarowała, że pieniądze mają dla niej ogromne znaczenie. Choć pary te miały z reguły lepszą sytuację finansową, pieniądze częściej stawały się zarzewiem konfliktów (mimo podobnego nastawienia partnerów).

- Związki, w których obie osoby były materialistami wypadały gorzej niemal we wszystkich badanych przez nas aspektach. Przeważał schemat problemów z komunikacją, umiejętnością rozwiązywania problemów, a także dostrzeganiem i reagowaniem na potrzeby drugiej strony - podsumowuje Carroll. - To, w jaki sposób pary podchodzą do swoich finansów wydaje się mieć większy wpływ na zdrowie związku niż rzeczywista sytuacja materialna.

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.