Choroby, Psychologia: Kłamstwo
20-12-2011 08:30
Choroby, Psychologia: Kłamstwo ma krótkie nogi czy długi nos czyli jak rozpoznać kłamce i to, że kłamie.

Sztuczny uśmiech, zakrywanie ust ręką, zachowanie dla kogoś nietypowe - to oznaki wskazujące na to, że kłamiemy. Ekspert radzi też mieć się na baczności, gdy narzeczony zaczyna głęboko patrzeć w oczy narzeczonej w reakcji na jej pytanie o ślad szminki na krawacie... 

Znawca mowy ciała z magazynu "Men's Health" Marc Salem sądzi, że zakrywanie ust w trakcie rozmowy dla ukrycia ziewania lub ironicznego uśmiechu, bądź nagły atak kaszlu, u osoby zdrowej, mogą być mimowolnym odruchem zamaskowania niewygodnego położenia.
 
- Z drugiej strony, jeśli ktoś śmieje się za szybko, mechanicznie lub w nietypowej sytuacji, to może dążyć do odwrócenia uwagi od siebie i swego zachowania - dodaje.

 - Szczery uśmiech rozpromienia całą twarz. Oczy nabierają blasku, a kości policzkowe i brwi podnoszą się wraz z kącikami ust - napisał Salem w artykule. - Fałszywy uśmiech pojawia się ni stąd, ni zowąd i szybko znika bez śladu.

Nieszczery uśmiech idący w parze z zakrywaniem ust, to przesadna kombinacja. Jeśli towarzyszy jej bazyliszkowy wzrok, to u rozmówcy powinny zapalić sie lampki ostrzegawcze.  Salem radzi mieć się na baczności, gdy narzeczony zaczyna głęboko patrzeć w oczy narzeczonej w reakcji na jej pytanie o ślad szminki na krawacie albo kolega w pracy, który normalnie nie może usiedzieć na miejscu, jest zmrożony pytaniem o brakujący długopis, lub mleko wypite z lodówki...

Z kolei odejście od dotychczasowych norm zachowania to najbardziej oczywista oznaka, że coś jest nie tak i że osoba, która nagle zaczęła się zachowywać inaczej, może mieć coś do ukrycia.

Autor:  Andrzej Świdlicki


Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.