Choroby, Oty³o¶æ: Zamiast si³owni tabletka?
19-01-2012 09:00
Choroby, Oty³o¶æ: Jak w najbli¿szej przysz³o¶ci zmieni± siê sposoby walki z nadmiernymi kg i czy uda siê pokonaæ oty³o¶æ?

Zamiast si³owni tabletka? Naukowcy og³osili, ¿e opracowali ¶rodek, który mo¿e zrewolucjonizowaæ metody walki z oty³o¶ci±. Specjali¶ci ostrzegaj± jednak, ¿e pigu³ka nie zast±pi æwiczeñ. Ma byæ jedn± z alternatyw do walki z oty³o¶ci± i cukrzyc±.

W opracowaniu tabletki naukowcy z Harvard Medical School wykorzystali naturalnie wystêpuj±cy w ciele hormon, nazwany przez nich irisin. Przyznaj±, ¿e hormon ten ma znaczny wp³yw na proces spalania kalorii i wp³ywa na spalanie cukru w miê¶niach.

- Doskonale wiedzieli¶my, ¿e æwiczenia, maj± ogromny wp³yw na nasze cia³o i to jak ono funkcjonuje. Postawili¶my jednak pytanie "co jest tego przyczyn±?" - wyja¶nia prof. Bruce Spiegelman. - Na ca³ym ¶wiecie notujemy gwa³towny wzrost liczby osób cierpi±cych na oty³o¶æ i cukrzycê, co dodatkowo podnosi terapeutyczny potencja³ irisin - dodaje.

Profesor ostrzega jednak, ¿e odkrycie to nie zwolni pacjentów z obowi±zku chodzenia na si³owniê, gdy¿ suplement stworzony na bazie irisin nie wzmacnia miê¶ni. - Nie próbujemy zast±piæ diety i æwiczeñ. To jest nadal wa¿ne - podkre¶la naukowiec.

Na razie badania prowadzane s± na myszach. Jak zapewniaj± naukowcy, ich wyniki s± obiecuj±ce. W ci±gu 10 dni terapii z wykorzystaniem leku, poziom cukru we krwi myszy by³ stabilny, choæ straci³y one stosunkowo niewielk± ilo¶æ masy cia³a.

Mimo, ¿e utrata wagi by³a ma³a, naukowcy zapowiadaj±, ¿e w d³u¿szym okresie czasu dzia³anie hormonu mo¿e byæ bardziej efektywne.

¬ród³o: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjêæ7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
og³oszeñ24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesi±cu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych ³atwych do zdiagnozowania, ale tak¿e maj±cych ró¿ne objawy. Zara¿enie siê wirusem to choroba nabyta ale s± te¿ choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. ¬ród³em choroby mo¿e byæ stan zapalny, zapalenie ucha czy gard³a to wrêcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy siê poddaæ po wizycie u lekarza laryngologa, ale s± jeszcze inne choroby, które lecz± lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynaæ siê kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbaæ o nie zanim objawy choroby dadz± znaæ o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znaæ o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako z³ote lekarstwo na zdrowie, które wypêdzi z nas choroby. Jednak powinni¶my dbaæ o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.