Choroby skóry: Koniec z łysieniem?
02-04-2013 11:37
Choroby skóry: koniec z łysieniem? Od wieków mężczyźni zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. W Polsce dotyczy on ok. 30% panów między 25. a 40. rokiem życia. Wsród 50-latków wskaźnik ten wynosi już ponad 50%. Należy zwrócić uwagę, iż problem ten dotyczy również kobiet. Poniżej omawiamy przyczyny takiego stanu rzeczy i prezentujemy najnowszą metodę leczenia.


 


Dobór odpowiedniej metody



Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Zmiany hormonalne, choroby skóry, długotrwałe stosowanie leków, niedobór witamin i minerałów, stres, a nawet wysoka gorączka to tylko najpopularniejsze z nich. Bardzo często do wypadania włosów przyczyniamy się także my sami poprzez ich nieodpowiednią pielęgnację. W efekcie tego wszystkiego, łysienie dotyka dziś, co trzeciego mężczyznę między 25. a 40 rokiem życia, a połowa panów po 50-tce traci wszystkie włosy. Co gorsza, łysienie nie omija także płci pięknej.

Z łysieniem i wypadaniem włosów, głównie o podłożu hormonalnym, można, a nawet należy walczyć. Warunkiem jest jednak odpowiedni dobór metody leczenia. Nowoczesną i skuteczną metodą jest mezoterapia bezigłowa Mesotherm – zabieg polega na „wtłoczeniu” do skóry głowy substancji odżywczych, zatrzymujących wypadanie włosów i pobudzających nowe do wzrostu. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu tej metody i czym różnie się ona od tradycyjnej mezoterapii, wykorzystywanej od lat w leczeniu rozmaitych schorzeń skóry?

Bez użycia igieł

- Podstawową różnicą jest brak wykorzystania igły podczas zabiegu – tłumaczy Beata Wątorowska, właścicielka salonu kosmetycznego w Brodnicy i dodaje: - Tradycyjna mezoterapia, czyli igłowa, polega na bezpośrednim wstrzyknięciu pod skórę substancji odżywczych za pomocą cienkich igieł. W przypadku mezoterapii bezigłowej Mesotherm technika kłucia igłą jest natomiast zastępowana zastrzykiem fali elektrycznej, co nie tylko powoduje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale i sześciokrotnie zwiększa zdolność skóry do wchłaniania substancji mineralnych i składników odżywczych, które dostarczają do tkanek odpowiednie rodzaje serum, zawierające witaminy, minerały i aminokwasy. To właśnie dzięki nim włosy po zabiegu są odżywione, zatrzymuje się ich nadmierne wypadanie, a w miejsce tych utraconych pobudzany jest wzrost nowych.

Tajemnica sukcesu

Sukces mezoterapii bezigłowej, podobnie jak wchłonięcie substancji odżywczych do skóry, nie byłby jednak możliwy bez zastosowania zjawiska elektroporacji. – W trakcie zabiegu, trwającego około 20-30 minut, urządzenie Mesotherm emituje specjalną falę elektromagnetyczną, która tworzy w skórze kanały jonowe, umożliwiające bezpośredni transport składników odżywczych w najbliższe otoczenie cebulek włosowych – tłumaczy Wątorowska. Aby walka z łysieniem była udana należy poddać się serii 8-10 zabiegów w około 10 dniowych odstępach. Cena jednego zabiegu mezoterapii bezigłowej wynosi: 150-200 zł.

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.