Problemy skórne, starzenie się skóry, zmarszczki na szyi i dekolcie... Wiosenna wizyta u kosmetyczki
04-04-2013 08:45
Problemy skórne, starzenie się skóry, zmarszczki na szyi i dekolcie... Wiosenna wizyta u kosmetyczki. Czas już najwyższy pomyśleć o wiosennej garderobie. Jednak w przeciwieństwie do "zimowych warstw ochronnych" ukaże ona światu o wiele więcej z nas samych i naszych ewentualnych niedoskonałości. W związku z tym warto być może już teraz pomyśleć o stanie skóry na szyi i dekolcie? Jak zaprezentuje się ona w jasnym, słonecznym blasku? Sprawdźmy, co w tej kwestii oferują nam gabinety medycyny estetycznej.

Szyja i dekolt starzeją się szybciej niż twarz, dlatego też wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcesz w krótkim czasie poprawić stan skóry szyi i dekoltu, skorzystaj z zabiegów dostępnych w gabinecie kosmetologicznym lub medycyny estetycznej. Specjalista, spośród dostępnych kuracji wybierze te odpowiednie dla Ciebie. Zazwyczaj głównym problemem kobiet jest zwiotczała i przesuszona po zimie skóra. Zadaniem zabiegów jest maksymalne ujędrnienie i regeneracja skóry. Idealnie w tym celu sprawdzą się zabiegi przy użyciu urządzeń takich jak chociażby MesoTherm.

Na pierwszy ogień

Jeśli oczekujemy szybkich efektów, to powinniśmy działać dwutorowo, mianowicie postawić zarówno na zabiegi odżywcze dla skóry, jak i ujędrniające. Trzeba jednak pamiętać, że szyja podobnie jak okolice oczu, jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju alergeny, dlatego do pielęgnacji trzeba stosować preparaty na bazie naturalnych składników i najlepiej o niezbyt intensywnym zapachu.
Na początek zaleciłabym zabieg urządzeniem Mesotherm. Jest on o tyle innowacyjny, że zanim zostanie przeprowadzona mezoterapia mikroigłowa, a więc zabieg silnie odżywiający, wykonywane są inne procedury, które mają poprawić wygląd skóry. Najpierw wykorzystuje się moduł Abralase, przy pomocy którego przeprowadza się piling mechaniczny tlenkiem glinu i laseroterapię stymulującą jednocześnie odnowę komórkową. Następnie skupiamy się na ujędrnianiu, przy pomocy głowicy na powierzchni skóry stosujemy monopolarną falę radiową, która poprawia jej napięcie. Wspomagana jest ona specjalnym rollerem z setkami mikroigieł oraz pulsacyjny masaż podciśnieniowy. Te trzy elementy stosuje się jednocześnie, jest to najbardziej innowacyjna i zarazem najistotniejsza część zabiegu. To pozwoli na uzyskanie jak najlepszych efektów – mówi kosmetolog Joanna Górajek–Zając.

Dopiero końcowym etapem zabiegu jest mezoterapia bezigłowa, a dokładnie elektroporacja. – Wykorzystujemy do tego moduł Mesoskin. Głowica emituje prąd zmienny o niskiej amplitudzie drgań, co pozwala zwiększyć zdolność skóry do przyjmowania składników aktywnych, zawartych w specjalnie opracowanych formułach serum – mówi specjalistka. Preparaty kosmetyczne oparte są przeważnie na bazie witamin, minerałów i aminokwasów, a składniki są wrażliwe na przepływ energii elektrycznej. Zabieg jest bezbolesny, a w zależności od stanu skóry kosmetolog zaleci odpowiednią ich serię.

Nie zapominaj o kosmetykach

Jeśli mamy więcej cierpliwości, możemy postawić na pielęgnację domową. Kurację kosmetykami powinniśmy stosować także po przeprowadzonych zabiegach w gabinecie kosmetologicznym, gdyż przedłuża ona efekt zabiegu.
Pamiętajmy jednak, że okolice szyi i dekoltu są bardzo wrażliwe, zwłaszcza skóra na dekolcie pozbawiona jest płaszcza lipidowego i jest bardzo cienka. Nieodpowiednią pielęgnacją moglibyśmy ją uszkodzić. Dlatego stosujmy bezpieczne, przebadane kosmetyki, które nie powodują uczuleń. Dobrać możemy zarówno preparaty złuszczające, jak i odżywiające. Zwróćmy także uwagę na to, jakie mamy problemy ze skórą. Jeśli mamy skłonność do trądziku to nie zapominajmy, że skóra szyi i dekoltu także narażona jest na wypryski – mówi Joanna Górajek–Zając.

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów198
postów50488
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18899
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.