Choroby jamy ustnej, choroby zębów i dziąseł, próchnica, szkliwo, dieta, aspartan: E951 niszczy jak kokaina
13-09-2013 08:49
Choroby jamy ustnej, choroby zębów i dziąseł, próchnica, szkliwo, dieta, aspartan: E951 niszczy jak kokaina. Lubsz napoje gazowane, a jednocześnie chcesz się odchudzać. Wybierasz wtedy być może napój, zawierający zamiast cukru sztuczne słodziki. Chcielibyśmy uświadomić Cię, jakie spustoszenie w Twojej jamie ustnej może wywołać taka decyzja. Z pewnością w czasie wakacji napoje takie nie raz dawały Ci ulgę od upału.

Używki takie jak kokaina oraz metamfetamina są niezwykle szkodliwe dla całego organizmu, w tym  także dla jamy ustnej. Przede wszystkim hamują wydzielanie śliny, która w naturalny sposób oczyszcza zęby, a także zawiera przeciwciała, które zapobiegają nadmiernemu rozwojowi bakterii. Narkotyki te mają charakter kwasowy, przez co osłabiają szkliwo czyniąc je bardziej podatnym na próchnicę. Okazuje się, że równie groźne działanie mają popularne napoje gazowane.

Amerykańscy badacze z Academy of General Dentistry swoje wyniki opublikowali po przebadaniu trzech osób. Okazało się, że zęby  trzydziestolatki, pijącej od lat codziennie dwa litry gazowanych napojów dietetycznych, uległy takiej samej erozji jak zęby trzydziestolatka uzależnionego od metamfetaminy i pięćdziesięciolatka regularnie zażywającego kokainę! Zęby wszystkich trzech osób były nienaturalnie miękkie, przebarwione oraz zaatakowane przez próchnicę. W przypadku badanej kobiety, konieczne było usunięcie większości zębów i zastąpienie ich protezą. Co ciekawe, pacjentka tłumaczyła tak duże spożycie bezcukrowych napojów gazowanych chęcią przejścia na zdrową dietę… 

- Wakacje to czas kiedy szczególnie narażamy swoje zęby na szkodliwe substancje mogące uszkodzić szkliwo. Od lat stomatolodzy przestrzegają przed napojami dietetycznymi, wszelkiego rodzaju słodkimi napojami gazowanymi i napojami energetycznymi. Zawarte w nich cukry proste fermentują pod wpływem bakterii znajdujących się w jamie ustnej i tworzą niebezpieczne kwasy. Jeśli popijamy często, dostarczamy wciąż to nowych dawek substancji szkodliwych. Niestety w  tej sytuacji bezradna jest nawet nasza ślina, będąca naturalnym środkiem czyszczącym i regulującym poziom pH w ustach – tłumaczy dr n. med. Mariusz Duda.

Podczas wakacji powinniśmy jak najczęściej sięgać po wodę mineralną. Alternatywą mogą być świeżo wyciskane soki, ale ich także nie pijmy bez umiaru. Jeśli jesteśmy spragnieni i zasycha nam w ustach, a chwilowo nie możemy się napić, sięgnijmy po gumę do żucia. Pomoże produkować ślinę i zneutralizuje działanie kwasów.

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18892
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |